UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Jak tworzyć i promować treści za pomocą telefonu? Grupa Sony Xperia

Twórca dokumentów i filmów reklamowych, Krzysztof Ochman, zostanie prowadzącym Sony Xperia Group. Jak Tworzyć i Promować Treści za Pomocą Telefonu.

Świetny obraz nigdy nie nadrobi źle opowiedzianej historii. Celem grupy jest rozwinięcie umiejętności storytellingu i znalezienie swojego języka komunikacji wizualnej z wykorzystaniem telefonu komórkowego.

Fot. Daniel Rusin i Filip Błażejowski

Przejmij inicjatywę, zanim życie Cię dojedzie!

Żyjemy w czasach prężnie działających social mediów. Szybkie, konkretne i ciekawe produkcje cieszą się najlepszymi wynikami. Żeby zatrzymać odbiorcę, często mamy tylko kilka sekund. Piórem XXI wieku jest telefon, zawsze mamy go pod ręką i, jeśli jest dobrze użyty, pozwala nam tworzyć.

W grupie nagramy wspólnie jeden dłuższy film. Stworzymy materiały do promocji tego filmu, czyli zdjęcia oraz rolki wraz z opisami. Dodatkowo będziemy się uczyć, tworzyć krótkie formy wideo w wersji mobile z historiami w środku. Będziemy oswajać się z opowiadaniem historii z użyciem telefonu. Aby tworzyć historię trzeba mieć oczy otwarte, uszy wyczulone i telefon w ręce, bo to właśnie on pozwala nam codziennie rejestrować historię.

Wykorzystamy emocje, dynamikę, zabiegi montażowe, które czynią ją spójną i atrakcyjną. Co najtrudniejsze – będziemy selekcjonować materiał pod krótkie formy, żeby nauczyć się skracać historię o elementy, które nic do niej nie wnoszą

– zapowiada prowadzący.

Krzysztof Ochman twórca dokumentów i filmów reklamowych. Wie co robić, żeby film spełniał swoją funkcję. Na co dzień związany z Neuro Projektem, w którym odpowiada za strategię, komunikację i strefę wizualną. Od zawsze wyznaje zasadę, że liczy się pogłębianie umiejętności, wiara we własne możliwości, działanie pomimo tego, że jeszcze nie wszystko wiemy. W formie dokumentu ceni fakt, że wchodzi w centrum wydarzeń i jako obserwator może przedstawić czyjeś historie. W innych formach widzi możliwości powiedzenia czegoś ważnego, pięknego lub ciekawego dzięki odpowiedniej historii zsynchronizowanej z obrazem. Tworzył grupę, która zdobyła nagrodę, za najlepszą reżyserię na festiwalu “48 Hour film project”. Współtwórca dokumentu “Artur Guma” wyróżnionego nagrodami, między innymi dla Najlepszego polskiego filmu oraz Nagrodę publiczności w Konkursie filmowym KFG w Krakowie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Rejestracja na Plenery Film Spring Open TUTAJ.

Partnerem Grupy jest:

Logo: SONY

 

 

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online