UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Reżyser Agnieszka Smoczyńska podczas Plenerów Film Spring Open - warsztatów edukacyjnych dla branży audiowizualnej

Jak przygotować swój pierwszy film z Agnieszką Smoczyńską?

Interesuje Was reżyseria filmowa? Macie projekty do realizacji, ale utknęłyście/utknęliście w martwym punkcie? Potrzebujecie merytorycznego wsparcia, a nie udało się Wam zapisać na kurs online reżyserii filmowej z Agnieszką Smoczyńską? Nic straconego! Zapraszamy do udziału w jego drugiej odsłonie!

W serii czterech spotkań, między 27 lutego a 15 marca, reżyserka wprowadzi uczestników w tajniki reżyserii filmowej, poszukiwania tematu i konstrukcji bohaterów. Korzystając z własnych doświadczeń – zdobytych m.in. na planie “Córek dancingu” czy “Silent Twins” – opowie o prowadzeniu aktorów i współpracy z operatorem, scenografem i resztą ekipy. Doradzi, jak przedstawić swoją wizję filmu i bronić jej w procesie realizacji.

Fot. Filip Błażejowski

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz z CV i jedną pracą (tekst lub link do krótkiego filmu) na adres: biuro@filmspringopen.eu.

Termin końcowy nadsyłania zgłoszeń to: 20.02.2023r.

Więcej szczegółów na temat KURSU można znaleźć na stronie TU.

Fot. Filip Błażejowski

Agnieszka Smoczyńska: skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za krótkometrażowe filmy fabularne. W 2015 roku zadebiutowała “Córkami dancingu”, które przyniosły jej nagrodę za najlepszy debiut na 40. FPFF w Gdyni oraz Orła w kategorii “Odkrycie roku”, a także kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Porto, Sofii, Montrealu, Wilnie i na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną za “unikalną wizję i design”.

Smoczyńska wzięła udział w programie European Cinema: “Ten Women Filmmakers to Watch”. Jest laureatką Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute.

Jej drugi film fabularny “Fuga” miał premierę w Cannes w ramach Critics’ Week. Jej najnowsze dzieło, anglojęzyczny  debiut  “Silent Twins” z Letitią Wright, również po raz pierwszy pokazywane było w Cannes, w prestiżowej sekcji Un Certain Regard.

Pamiętajcie, że Film Spring Open to jednak nie tylko Plenery. Uczestnicy dostają możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez cały rok podczas kursów online oraz indywidualnych konsultacji. E-learning zakłada dostęp do teoretycznej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce podczas warsztatów stacjonarnych. Wśród kursów oferowanych w ramach Film Spring Open Online znajdują się także zajęcia z: animacji z Tomaszem Siwińskim, filmu przyrodniczego z Krzysztofem Kubikiem, postprodukcji VR z Konradem Ziają, muzyki filmowej z Magdaleną Miśką-Jackowską oraz szybkiej rejestracji materiału z Maciejem Janickim.

Więcej informacji o zasadach uczestnictwa można znaleźć na naszej stronie.

Fot. Bea Marciniak

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online