Jagoda Szelc poprowadzi grupę scenariuszową na Film Spring Open 2019

„Mam przyjemność ogłosić swoją obecność na Plenerach Film Spring Open 2019 jako prowadzącej warsztaty scenariopisarstwa. Rzecz będzie o kreatywnym pisaniu w kontakcie ze sobą. To nie będzie o pisaniu zgodnym z zasadami, ponieważ nikt nie wie, jakie to są zasady. Jest to mit. Przyjęło się myśleć, że statystyki się nie mylą. Będzie o pisaniu stojąc w środku pomysłu. W odwadze. O oduczaniu się uśredniania swoich pomysłów. O kontakcie ze swoim, w sobie. O tym, jaka jest/będzie TWOJA metodologia pracy. O tworzeniu tej metodologii. O dyscyplinie. O dorosłości w pisaniu, czyli braniu odpowiedzialności za to, kim się jest. Rozumieniu, jaką drogę się obrało i jaka jest jej cena. Będziemy się bardzo dobrze bawić. Choć z podkrążonymi oczami.” – mówi reż. Jagoda Szelc, która poprowadzi grupę scenariuszową na tegorocznych Plenerach Film Spring Open.

Do grupy zostanie przyjętych 10 osób na podstawie przesłanych treatmentów filmów fabularnych. Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz minimum 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 15 września, po uprzednim zarejestrowaniu się na Plenery w zakładce REJESTRACJA. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 października na stronie oraz w mediach społecznościowych.

Jagoda Szelc i Sławomir Idziak przed Cinebusem
Fot. Filip Błażejowski

Jagoda Szelc to scenarzystka i reżyserka, której film „Wieża. Jasny dzień.” został doceniony za scenariusz oraz debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku, a „Monument” otrzymał wyróżnienie specjalne na Konkursie Off Camera. Obecnie reżyserka wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jagoda Szelc była gościem Plenerów w 2017 oraz 2018 roku.

Kadr z filmu „Wieża. Jasny dzień”, reż. Jagoda Szelc
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna