UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Jagoda Szelc poprowadzi grupę scenariuszową na Film Spring Open 2019

„Mam przyjemność ogłosić swoją obecność na Plenerach Film Spring Open 2019 jako prowadzącej warsztaty scenariopisarstwa. Rzecz będzie o kreatywnym pisaniu w kontakcie ze sobą. To nie będzie o pisaniu zgodnym z zasadami, ponieważ nikt nie wie, jakie to są zasady. Jest to mit. Przyjęło się myśleć, że statystyki się nie mylą. Będzie o pisaniu stojąc w środku pomysłu. W odwadze. O oduczaniu się uśredniania swoich pomysłów. O kontakcie ze swoim, w sobie. O tym, jaka jest/będzie TWOJA metodologia pracy. O tworzeniu tej metodologii. O dyscyplinie. O dorosłości w pisaniu, czyli braniu odpowiedzialności za to, kim się jest. Rozumieniu, jaką drogę się obrało i jaka jest jej cena. Będziemy się bardzo dobrze bawić. Choć z podkrążonymi oczami.” – mówi reż. Jagoda Szelc, która poprowadzi grupę scenariuszową na tegorocznych Plenerach Film Spring Open.

Do grupy zostanie przyjętych 10 osób na podstawie przesłanych treatmentów filmów fabularnych. Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz minimum 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 15 września, po uprzednim zarejestrowaniu się na Plenery w zakładce REJESTRACJA. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 października na stronie oraz w mediach społecznościowych.

Jagoda Szelc i Sławomir Idziak przed Cinebusem
Fot. Filip Błażejowski

Jagoda Szelc to scenarzystka i reżyserka, której film „Wieża. Jasny dzień.” został doceniony za scenariusz oraz debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku, a „Monument” otrzymał wyróżnienie specjalne na Konkursie Off Camera. Obecnie reżyserka wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jagoda Szelc była gościem Plenerów w 2017 oraz 2018 roku.

Kadr z filmu „Wieża. Jasny dzień”, reż. Jagoda Szelc
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online