UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Reżyser Jagoda Szelc podczas wykładu na Plenerach Film Spring Open reż. Jagoda Szelc prowadzi warsztaty scenariuszowe w Krakowie. Kurs scenariuszowy podczas Plenerów Film Spring Open Kraków

Jagoda Szelc ponownie poprowadzi grupę scenariuszową

Reżyserka i wykładowczyni łódzkiej filmówki Jagoda Szelc ponownie poprowadzi grupę scenariuszową podczas Film Spring Open. Tym razem zajęcia odbędą się online. Do grupy zostanie przyjętych 15 osób na podstawie przesłanych treatmentów filmów fabularnych. Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz maximum. 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 21 września 2020, po uprzednim zarejestrowaniu się na Plenery w zakładce REJESTRACJA. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 października 2020 na stronie oraz w mediach społecznościowych.

Godard powiedział kiedyś, że „historia musi mieć początek, rozwinięcie i zakończenie, jednak niekoniecznie w tej kolejności”. Moja grupa jest dla szczerych. Dla odważnych. Dla pracowitych. Zapraszam do grupy scenariuszowej osoby dorosłe, które chcą uczyć się od siebie nawzajem. Proces jest delikatny, więc kontaktujemy się według następujących zasad:

  1. Wypowiedzi krytyczne wyrażane będą z szacunkiem dla uczuć drugiej osoby.
  2. Bierzemy tylko te uwagi, które się nam podobają.
  3. Każdy może opuścić grupę.
  4. Po opuszczeniu grupy nie można dołączyć po nieobecności.

Wszyscy będziemy omawiać 8 tekstów z 15 osobowej grupy. Teksty przejdą selekcję, która nie będzie zrobiona przeze mnie. – zapowiada Jagoda Szelc.

Jagoda Szelc podczas wykłau na Plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski

Jagoda Szelc to scenarzystka i reżyserka, której film „Wieża. Jasny dzień.” został doceniony za scenariusz oraz debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku, a „Monument” otrzymał wyróżnienie specjalne na Konkursie Off Camera. Obecnie reżyserka wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jagoda Szelc była gościem Plenerów w 2017 oraz 2018 roku, a w 2019 roku prowadziła grupę scenariuszową.

Jagoda Szelc prowadzi grupę scenariuszową na Plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online