UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Aleksandra Konieczna, aktorka Aleksandra Konieczna kurs filmowy dla aktorów - improwizacji aktorskiej online

Improwizacje aktorskie z Aleksandrą Konieczną

Chcesz rozwinąć swój warsztat aktorski, popracować nad swoją koncentracją i samą/samym sobą? Zapisz się na niezwykły kurs online improwizacji aktorskich z Aleksandrą Konieczną, nagrodzoną Złotymi Lwami za rolę w “Ostatniej rodzinie”.

Kurs Aleksandry Koniecznej będzie oparty na metodzie Stelli Adler, amerykańskiej aktorki i twórczyni głośnej metody pracy nad rolą zwanej jej imieniem. Stella już nie żyje, ale jej metoda ma się nieźle. Jej uczniowie nieprzerwanie prowadzą prestiżowe studia aktorskie w Nowym Jorku i Los Angeles.

Aleksandra Konieczna, aktorkaAleksandra Konieczna, aktorka

Fot. 1. AKPA

Ta szkoła “jest w gruncie rzeczy podobna do podejścia Lee Strasberga, tylko bardziej wyrafinowana, moim zdaniem”

– mówi Aleksandra Konieczna.

“Bardziej świetlista. Jest w gruncie rzeczy transplantowaną za oceanem szkołą Konstantina Stanisławskiego, który mówi: »Każdy proces twórczy jest zejściem do podświadomości i świadomymi sposobami nieprzeszkadzanie jej«. Znakomite! Nie znam lepszej definicji aktu tworzenia. Zapraszam Was do wspaniałej przygody wzbogaconej moim zawodowym doświadczeniem”

– dodaje gwiazda “Bożego ciała”.

Aleksandra Konieczna, aktorkaAleksandra Konieczna, aktorka

Szczegóły organizacji i przebiegu kursu można sprawdzić TUTAJ.

Gorąco polecamy! Zajęcia będą zawierać elementy pracy nad koncentracją, potrzebną nie tylko w aktorstwie, ale i w każdym zawodzie.

Aleksandra Konieczna, aktorka

Fot. Bartosz Maciejewski

Aleksandra Konieczna: aktorka teatralna i filmowa, reżyserka. Laureatka m.in. trzech Orłów i trzech Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni. W latach 2000-2017 aktorka Teatru Rozmaitości w Warszawie. Od roku 2019 wykładowczyni Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.

Jedną z jej najgłośniejszych ról filmowych była postać Zofii Beksińskiej w debiutanckiej fabule Jana P. Matuszyńskiego “Ostatnia rodzina” (2016). Dwa lata później otrzymała Orła za udział w komediodramacie “Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka, a następnie – Złote Lwy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w “Sweat” Magnusa von Horna. Jej filmografie dopełniają “Boże ciało” Jana Komasy oraz “Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego.

Kadr z filmu "Boże ciało" w reż. Jana Komasy. Na zdjęciu Aleksandra Konieczna i Bartosz Bielenia, źródło: profil aktorki na Facebooku

Fot. Aleksandra Konieczna i Bartosz Bielenia w filmie “Boże ciało” (zdjęcie z profilu aktorki na Facebooku)

Pamiętajcie, że Film Spring Open to nie tylko Plenery. Uczestnicy dostają możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez cały rok podczas kursów online oraz indywidualnych konsultacji. E-learning zakłada dostęp do teoretycznej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce podczas warsztatów stacjonarnych. Wśród kursów dostępnych w ramach Film Spring Open online znajdują się także zajęcia z: filmu dokumentalnego z Pawłem Łozińskim, produkcji filmowej z Agatą Szymańską, filmu przyrodniczego z Krzysztofem Kubikiem, muzyki filmowej z Magdaleną Miśką-Jackowską, efektów wizualnych VFX z Agatą Nawrocką oraz charakteryzacji SFX z Marianem Folgą i Wiktorią Wędzichą.

Zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online