UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Teledysków – ostatnie dokrętki

Młodzi Filmspringersi z grupy teledysków są doskonałym przykładem i dowodem na to, że naczelna zasada Plenerów „nauka poprzez pracę” naprawdę działa. Niedoświadczeni twórcy dostają tu podczas Plenerów szansę nie tylko, by na profesjonalnym sprzęcie zrealizować swój pomysł. Dostają też bezcenną wiedzę od opiekunów grup, specjalistów w swych dziedzinach, którzy służą początkującym filmowcom swym doświadczeniem i radą.

Tegoroczną grupę kręcącą teledyski prowadziła Anna Maliszewska, reżyserka, scenarzystka z bogatym dorobkiem, której teledyski wielokrotnie doceniane były najważniejszymi muzycznymi nagrodami.

To ona pchnęła ekipę do działania.

– Przez pierwsze dwa dni bez Ani staliśmy w miejscu. Dopiero gdy się pojawiła zaczęliśmy naprawdę działać – opowiada Ignacy Kryczka, odtwórca głównej roli w teledysku do piosenki Patric The Pan’a.

Grupa dowiedziała się od reżyserki, jakie są kolejne kroki w pracy nad teledyskiem, jak podchodzić do zadania, gdzie szukać pomysłu, ale też jak swoją koncepcję sprzedawać wytwórniom. Dzięki tej nauce, praca powoli dobiega końca. Trwają ostatnie dokrętki, równolegle film jest montowany.

– Na Plenerach nauczyłem się wszystkiego, wcześniej mogłem tylko biegać z blendą. Dziś jestem trzy razy mądrzejszy – dodał Ignacy Kryczka, który w głowie ma już kilka nowych pomysłów na filmy. Dziś wie, jak zacząć je realizować.

Żaneta Kominiak

Na zdjęciu plan teledysku Fot. Marian Folga
Fot. Marian Folga

Na zdjęciu plan teledysku

Inne zdjęcia z grupy teledysków dostępne są tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.735098489896296.1073741840.230328430373307&type=3

fot. Joanna Pieczara

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online