UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Artur Rojek

Grupa teledysków KAYAX na Plenerach Film Spring Open!

Nikt nie czeka na Wasze filmy? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Wszyscy czekają na Wasze teledyski! Dołącz do grupy teledyskowej KAYAX pracującej nad klipem do utworu (do wyboru) Artura Rojka „Czas, który pozostał” lub „Brzask” Skubasa na Plenerach Film Spring Open. Klip zrealizowany na Plenerach ma szansę stać się oficjalnym teledyskiem i będzie mieć ogólnopolską promocję KAYAX!

Chcesz kręcić teledyski i uczynić z nich krótkie, filmowe dzieła sztuki? W tym roku na Plenerach Film Spring Open będziemy kontynuować prace grupy realizującej teledyski do wybranych utworów muzycznych. Do koordynacji grupy teledysków zaprosiliśmy ponownie Anię Maliszewską, przyjaciela Film Spring Open.

Ania Maliszewska jest jedną z najbardziej uznanych reżyserów wideoklipów w Polsce, realizowała teledyski dla m.in. Kasi Nosowskiej, Hey, Reni Jusis, Urszuli Dudziak, Myslovitz, Sistars, Kayah, Zakopower, Smolika, Dody. Jej prace były wielokrotnie nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach, współtworzyła też powstawanie MTV w Polsce.

Masz niewiele czasu, więc wykorzystaj go dobrze

– Teledysk to jedna z niewielu form filmowych, gdzie muzyka jest równie ważna co obraz. Kiedy zaczynam pracować nad teledyskiem, słucham utworu na okrągło. Zanurzam się w świat artysty i utworu. Więcej – skaczę na główkę i nie wynurzam się dopóki nie poczuję z jakiej substancji jest zbudowany ten świat. Jakiego jest koloru, jakiego zapachu. Dopiero potem wyłania się pomysł – mówi Ania Maliszewska. – Czasem najważniejszy jest koncept, innym razem nastrój albo historia, którą zobaczysz słuchając muzyki. Liczy się konsekwencja. Pamiętaj że utwór jest krótki; masz niewiele czasu, więc wykorzystaj go dobrze, żeby bawić, zaskakiwać, szokować, przerażać, zawstydzać, wzruszać. Wszystko jest dozwolone!
Oddajemy w wasze ręce dwa doskonałe utwory i nie możemy się doczekać scenariuszy! Bierzcie więc głęboki oddech i skaczcie na główkę!

KAYAX

Partnerem, dzięki któremu ufundowane zostaną stypendia dla uczestników grupy jest KAYAX. Wiodąca polska wytwórnia płytowa oraz pierwsza w Polsce firma w branży muzycznej pracująca w modelu 360 stopni, czyli zajmująca się artystami na wszystkich poziomach ich działalności. Założycielami wytwórni płytowej są znana polska piosenkarka Kayah oraz jej wieloletni manager i przyjaciel oraz partner w interesach, Tomik Grewiński. Więcej informacji o KAYAX na stronie www.kayax.net

Tematem zadanym uczestnikom jest stworzenie w czasie Plenerów teledysku do utworu (do wyboru):

1. Artur Rojek „Czas, który pozostał” pochodzący z jego pierwszej solowej płyty „Składam się z samych powtórzeń” wydanej przez wytwórnię KAYAX,

lub

2. Skubas „Brzask” wcześniej znany z kooperacji ze Smolikiem, we wrześniu 2014 r. wydaje swoją drugą solową płytę.

Skubas - na tle ściany z grafitti Foto Anna Tomczyńska

Zgłaszając się do grupy teledyskowej masz szansę na stypendium, obejmujące:
– pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia w Domu Gościnnym UJ „Przegorzały” przez cały okres trwania Plenerów Film Spring Open czyli od 1 do 10 października 2014 roku (nie obejmuje podróży uczestników),
– opiekuna artystycznego-merytorycznego, który będzie koordynował prace pre-produkcyjne nad scenariuszem przed Plenerami oraz wykładał i nadzorował prace grupy pod względem artystycznym na Plenerach,
– zwolnienie z opłaty rejestracyjnej na Plenery.

Teledyski będą realizowane w czasie Plenerów:
– w oparciu o pomysły uczestników na teledysk do utworu,
– w formie materiałów audiowizualnych i/lub pre-wizualizacji,
– w dostępnych lokacjach w miejscu, gdzie będą się odbywać Plenery,
– przy użyciu sprzętu oraz oprogramowania aktualnie dostępnego na Plenerach.

Selekcja

Liczba miejsc w grupie teledysków jest ograniczona. Podstawowym kryterium wyboru będzie pomysł na teledysk poparty także dotychczasowymi pracami uczestnika zawartymi w zarejestrowanym kreatywnym portfolio na naszym portalu. W wyborze projektu teledysku, jaki będzie realizowany na Plenerach Film Spring Open będą uczestniczyć: Sławomir Idziak, KAYAX, Anna Maliszewska i Wykonawca (Artur Rojek lub Skubas).

Dołącz do nas!

Aby zgłosić chęć udziału w grupie teledysków KAYAX:
1. Wypełnij formularz rejestracji na Plenery Film Spring Open tutaj http://www.filmspringopen.eu/festival-admin-festivalid-1006.html wybierając w formularzu grupę dedykowaną o nazwie „GRUPA TELEDYSKÓW – GRUPA SPONSOROWANA”,

2. Uzupełnij profil użytkownika portalu aktualnymi informacjami na temat dotychczasowej pracy (przykładowo ukończone lub aktualnie uczęszczane szkoły, kursy, warsztaty, zrealizowane projekty filmowe, fotograficzne, graficzne, animacje itd. Dla nowych użytkowników rejestracja profilu tutaj http://www.filmspringopen.eu/registration.html)
WAŻNE! Podstawowym kryterium wyboru będzie pomysł na teledysk:

3. Przesłuchaj utworów! Artura Rojka „Czas, który pozostał” lub Skubas „Brzask”. UWAGA! Linki SoundCloud zostaną przesłane tylko do zainteresowanych. Prześlij maila z prośbą o linka do odsłuchania utworów do Gosi Tusk na maila gosia.tusk@filmspringopen.eu

4. Prześlij krótki opis swojego pomysłu na teledysk! do Gosi Tusk na maila gosia.tusk@filmspringopen.eu (razem z opisem pomysłu na teledysk można także przesłać referencje filmowe, pre-wizualizacje, przykładowo w kontekście formy, strony wizualnej, sposobu opowiadania).

Artur Rojek

Zgłoszenia do 5 września 2014 r!*

Czekamy na Ciebie!

* Po wyłonieniu uczestników grupy teledyskowej, a przed rozpoczęciem udziału w Plenerach Film Spring Open 2014, uczestnicy zobowiązani będą zawrzeć z KAYAX umowę stypendium o stworzenie warstwy wizualnej Teledysku (dalej „Teledysk”). Umowa ta będzie przewidywała, że w związku z otrzymaniem stypendium i udziałem w Plenerach Film Spring Open 2014, uczestnik, bez dodatkowego wynagrodzenia, stworzy warstwę wizualną Teledysku i przeniesie na rzecz KAYAX bez ograniczeń czasowych i terytorialnych autorskie prawa majątkowe oraz autorskie prawa zależne do warstwy wizualnej zarówno w ramach Teledysku, jak i jako samoistnego utworu, na wszystkich znanych w momencie zawarcia umowy polach eksploatacji, w tym wskazanych w art. 50 i 86 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Uczestnik zainteresowany treścią umowy, o której mowa powyżej, może uzyskać projekt takiej umowy w drodze mailowej, wysyłając prośbę na adres: gosia.tusk@filmspringopen.eu

Odbiór Teledysku przez KAYAX odbędzie się po zakończeniu Plenerów Film Spring Open 2014 w formie pisemnej. Wraz z podpisaniem przez uczestnika i KAYAX protokołu odbioru Teledysku wszystkie prawa do warstwy wizualnej Teledysku zgodnie z umową zostaną przeniesione na KAYAX.

Aby uchylić wątpliwości, z momentem przejścia praw do Teledysku wszelkie prawa do utworu audiowizualnego – Teledysku – jako całości będą przysługiwać KAYAX i będzie mógł on dowolnie rozporządzać i korzystać z Teledysku, a uczestnikowi nie będzie przysługiwało w związku z tym wynagrodzenie, chyba że obowiązek zapłaty wynagrodzenia będzie wynikał z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online