UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Interakcyjnych Form Narracji będzie kontynuować projekt podczas Film Spring Open 2019

Wszystkich miłośników filmów interaktywnych, gier komputerowych oraz wirtualnej rzeczywistości, zapraszamy do przyłączenia się do kontynuacji projektu „Only You”. To właśnie nad wspomnianym projektem będzie pracować Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej pod nadzorem Florenta Pallaresa, doktoranta w dziedzinie studiów filmowych i audiowizualnych oraz wykładowcy w Diplôme Universitaire de Photojournalisme et Innovations Audiovisuelles in Perpignan.

Floren Pallares - opiekun grupy
Zdjęcia: Thomas Vivien
PROJEKT „ONLY YOU”
Od 2008 roku podczas Plenerów Film Spring Open grupa uczestników z Francji realizuje projekt w charakterze „rezydencji artystycznej”. Celem wspólnych działań jest stworzenie kompletnego filmu interaktywnego. Projekt jest otwarty dla wszystkich indywidualnych twórców filmowych, którzy chcą pomóc w różnych etapach jego powstawania lub grupom twórczym, które chcą tworzyć własne sceny w tej interaktywnej opowieści. Można dołączyć na jeden dzień, kilka dni lub na cały czas trwania projektu. Historia bohatera rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W starym pokoju hotelowym główny bohater umiera porażony prądem podczas oglądania filmów VR. Staje się duchem. Widzowie przejmują kontrolę nad filmem, decydują, gdzie bohater ma iść i wcielają się w narratora. Część filmu zostanie zrealizowana w Cabestany we Francji oraz w Guanajuato w Meksyku.
Zdjęcie: Thomas Vivien
Zdjęcia: Thomas Vivien
Istotą tego projektu jest praca nad granicą tego, co możemy pokazać lub nie na ekranie. W ciągu ostatnich dwóch lat utworzono interaktywny scenariusz, który można pobrać tutaj. Wszystko może być modyfikowane i ulepszane przez nowych uczestników. Ta interaktywna historia może mieć różne początki, różne cele i inny styl kina. Nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć w każdym pokoju. Pozwala to każdemu twórcy stworzyć to, czego pragnie.
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online