UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Filmu Przyrodniczego

Choć film przyrodniczy kojarzy się z wielogodzinnymi obserwacjami, podczas których ekipa filmowa wyczekuje na swoich dzikich bohaterów w absolutnej ciszy, to sama realizacja filmu nie zawsze musi tak wyglądać.

Dzisiejsze filmy przyrodnicze w pełni wykorzystują osiągnięcia dostępnej techniki, by w sposób jeszcze bardziej dramaturgiczny niż dotychczas opowiadać o dzikich gatunkach roślin lub zwierząt. Technologia taka jak blue screen, kamery highspeedowe, drony, zdalnie sterowane pojazdy, w połączeniu z zapomnianymi trickami filmowymi z kina lat 20. współtworzą dzisiejszy język filmu przyrodniczego.

Zdjęcia z Maciejem Thiem. Foto: Alicia Devaux

W trakcie zajęć, w oparciu o wymienione wyżej środki, zostanie zrealizowany 5-minutowy dokument przyrodniczy. Zajęcia prowadzone przez opiekunów pod kierownictwem doświadczonego operatora przewidziane są dla małej grupy. Podczas zajęć uczestnicy przejdą cały proces produkcji filmu przyrodniczego, od wykładu wprowadzającego dotyczącego developmentu filmu przyrodniczego,  po prace scenariuszowe, scenopisowe, przygotowanie sprzętu, udział w testach, okres zdjęciowy, na postprodukcji kończąc.

Nabór do grupy prowadzony jest na podstawie zgłoszeń, przesłanych na maila (biuro@filmspringopen.eu), w których prosimy o napisanie kilku zdań związanych z oczekiwaniami i motywacją do uczestnictwa w zajęciach.

Opiekunowie:

Maciej Thiem 

Reżyser i producent filmów dokumentalnych. Założyciel firmy mad tree film service, specjalizującej się w zdjęciach high-speedowych i zdjęciach przyrodniczych. Członek Europen Documentary Network. Prowadzi zajęcia z produkcji filmowej na Akademii Sztuki Pięknych w Poznaniu. Absolwent wydziału produkcji szkoły filmowej w Łodzi.

Maciej Thiem, Adam Suzin. Foto: Alicia Devaux

Tomasz Gładys 

Wykładowca akademii Nikona, oraz akademii DJI. Fotografował dziką przyrodę w Afryce, obu Amerykach, Europie i Azji. Z wykształcenia informatyk, w wolnym czasie pilot General Aviation, nieustannie buduje i rozwija nowe pojazdy kamerowe na potrzeby realizacji zdjęć przyrodniczych.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online