UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa filmów realizowanych w wirtualnej scenografii

Zapraszamy do grupy filmów realizowanych w wirtualnej scenografii, którą podczas Film Spring Open 2020 poprowadzi jeden z najwybitniejszych ekspertów w kraju, Daniel Zduńczyk. Aby dołączyć do grupy, wymagana jest rejestracja na Plenery oraz wybór grupy podczas rejestracji.

Celem grupy będzie poznanie możliwości technologi virtual production. Specjalnie na potrzeby grupy eksperci studia Virtual Magic przygotowali aplikację, która daje możliwość pracy w wirtualnej scenografii bez dodatkowego specjalistycznego sprzętu. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną aplikacja daje także możliwość realizacji filmu bez wychodzenia z domu. Niemożliwe? A jednak! Dzięki ujednoliconej wirtualnej scenografii w klimacie starego PRL-owskiego szpitala każdy z uczestników grupy będzie mógł przygotować we własnym zakresie fragmenty filmu, które potem połączymy w spójną całość – mówi prowadzący, Daniel Zduńczyk.

Wymagania techniczne: Do obsługi aplikacji wymagany jest komputer klasy PC z kartą graficzną o mocy min. GTX980. Do realizacji zdjęć tło green-screen lub blue-screen, a do montażu i compositingu najlepiej pakiet Adobe. Polecamy więc łączyć się w grupy, w których przynajmniej jedna osoba posiada komputer PC. Klinij, aby pobrać aplikację TUTAJ.

Ważne! Chociaż Film Spring Open 2020 odbędzie się online, to nie rezygnujemy z pracy praktycznej. W tym roku uczestnicy będą mogli bezpłatnie wypożyczać sprzęt do realizacji projektów zatwierdzonych przez opiekuna grupy na warunkach danej wypożyczalni. Lista rentali zostanie ogłoszona tuż przed rozpoczęciem Plenerów.

O prowadzącym

Daniel Zduńczyk

Daniel Zduńczyk – właściciel studia Virtual Magic. Filmowiec z 20-letnim doświadczeniem, prelegent i zdobywca nagród na festiwalach takich jak FPFF w Gdyni, Siggraph, Animago, New Media Film Festiwal Los Angeles, Dada Saheb Phalke India, Cottbus, International Children’s Film Festival Dyttko, Hollywood Weekly Magazine Film Festival, Toronto Polish Film Festival, Reanimacja, MAFF Academy, Era Nowe Horyzonty, KinoOFFteka, DivX Film Festival, AMD Athlon™ 64 ProcessorAnimationand Digital Film Contest i wiele innych. Jako pierwszy w Polsce już w 2001 r. wprowadził cyfrowe efekty specjalne do serialu telewizyjnego, którym był „Świat według Kiepskich”. W latach 1997-2006 realizował głównie reklamy, efekty oraz czołówki do programów telewizyjnych. Już w 2005 r. wprowadził do Polski technologię Motion Capture, którą wykorzystał przy produkcji kolejnego swojego filmu „Kajko i Kokosz” oraz kilku innych seriali telewizyjnych, gdzie wyspecjalizował się także jako aktor motion capture. Prekursor kina w technologii 5D, autor filmu „Historia Cieszyna 3D”, oraz animacji „Asylum5D”, „Oceanarium prehistoryczne 3D”, „Tajemnicze podziemie 5D”. Producent, scenarzysta i reżyser nagrodzonej na wielu festiwalach pełnometrażowej familijnej animacji „Jak uratować mamę” w całości wykorzystującej scenografię generowaną komputerowo (obecnie film dostępny na Netflix). Autor projektów scenografii, kolorysta i supervisor obrazu. Od kilku lat mocno zaangażowany w rozwój technologii VR. Wyprodukował i wyreżyserował wirtualną atrakcję „Lost Circus VR” dla parku rozrywki Global Village w Dubaju. Obecnie skupia się na rozwoju technik renderingu generowanego w czasie rzeczywistym, co zaowocowało powstaniem autorskiej technologii – Virtual Magic Studio, która całkowicie redefiniuje proces produkcji filmów i seriali. Technologia ta daje nie tylko kompletnie nowe możliwości twórcze, ale i zdecydowanie upraszcza produkcję filmów w zakresie organizacyjnym, scenograficznym oraz post-produkcyjnym. Prywatnie miłośnik trylogii „Star Wars” Georg’a Lucas’a.

Poniżej przedsmak wirtualnej scenografii…

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online