Na Plenerach Film Spring Open zmieniamy tradycyjny schemat edukacji. Proponujemy pracę w grupach operatorskich, gdzie Uczestnicy wspólnie z Mentorem przygotowują film, który będzie wkrótce wyprodukowany. Razem z operatorem i reżyserem filmu pt.: “Festung Krakau” Marcinem Koszałką zrobią próby operatorskie do tego filmu. Poszukując dramaturgii wizualnej “Festung Krakau” będą uczestniczyć nie w szkolnych wprawkach, ale w działaniach prawdziwych (storyboardy, moodboardy, próby operatorskie, czy też nakręcenie całej sceny), których efekty zobaczą w przyszłości już w zrealizowanym filmie.
Marcina Koszałka pisze:
Początek kina to negatyw. Technologia cyfrowa, która cały czas się rozwija, dąży do zastąpienia negatywu lecz negatyw jeszcze żyje. Wielu twórców realizuje filmy na taśmie światłoczułej (Christopher Nolan, Steven Spielberg). Powrót do źródeł może być inspirujący; duże koszty negatywu budują szacunek i zanim naciśnie się spust migawki kamery twórca długo musi się zastanawiać, a to tworzy precyzję i kształtuje wrażliwość wizualną.
Na warsztatach użyjemy dwóch kamer, cyfrowej oraz kamery analogowej Super 16 mm.
Będziemy pracować na fragmentach dwóch moich nowych projektów filmowych, które mam zrealizować. Poszukamy stylu wizualnego i zdecydujemy się na jakim zapisie zrobione zostaną projekty. Uczestniczy będą w tym samym momencie startu jak ja, jako twórca. Sam jeszcze nie wiem, jakiego stylu wizualnego użyć i czy zdecydować się na kamerę analogową czy kamerę cyfrową. Nasze warsztaty powinny to wyjaśnić.
Serdecznie zapraszam!
Partnerzy grupy: