UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Serialu Fabularnego SONY

Opiekun grupy: Marcin Koszałka

Grupa Serialu Fabularnego SONY, prowadzona przez operatora i reżysera Marcina Koszałkę, oferuje Uczestnikom unikalną możliwość pogłębienia wiedzy na temat pracy autora zdjęć oraz procesów postprodukcji. Warsztaty skoncentrują się na rozwijaniu umiejętności w zakresie kreowania stylu wizualnego dla projektów serialowych.
Odbędzie się to na podstawie serialu, który Marcin Koszałka ma realizować opowiadającego o polskiej mafii lat 90. i wczesnych 2000. Historia będzie inspirowana wydarzeniami związanymi z Gangami Pruszkowskim i Wołomińskim oraz jednym z najbardziej brutalnych polskich gangów – Mutantów.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli za zadanie opracowanie koncepcji wizualnej tego serialu łącznie z procesem korekcji barwnej i VFX
Do realizacji ćwiczeń i poszukiwań stylu wizualnego zostanie wykorzystana kamera Sony Burano.
W ramach zajęć przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza operatorska popularnego serialu “Ripley”, dostępnego na platformie Netflix. Uczestnicy będą mieli okazję do dyskusji oraz zrozumienia zastosowanych technik i decyzji produkcyjnych.
Dodatkowo, prowadzący podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy nad serialem “Erynie”, oferując praktyczne wskazówki oraz konkretne przykłady.
Przygotowując się do warsztatów, uczestnicy otrzymają treatment projektu serialu o polskiej mafii, który posłuży jako materiał wyjściowy do ćwiczeń i dyskusji. Zaleca się również, aby uczestnicy zapoznali się z serialem “Ripley” przed przystąpieniem do warsztatów, co zapewni wspólną podstawę do analizy operatorskiej.

Partner

Logo: SONY

15.10.2024 Wtorek/Tuesday
15 października | 15:00
Wykład inauguracyjny / Opening Lecture
Sławomir Idziak
Aula
15 października | 16:30
Prezentacja i zapisy do grup dedykowanych / Presentation and sign-up to Creative Groups
Marcin Koszałka
Jadalnia / Dining room

Opiekun grupy

Marcin Koszałka – operator filmowy, scenarzysta oraz reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych. Doktor habilitowany sztuk filmowych, absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Jeden z najbardziej uznanych dokumentalistów swojego pokolenia, który ma na swoim koncie filmy takie, jak: „Takiego pięknego syna urodziłam”, „Deklaracja nieśmiertelności”. W 2015 roku zadebiutował w fabule thrillerem „Czerwony pająk”, pokazanym premierowo w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Zrealizował zdjęcia do wielu polskich filmów fabularnych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za „Pręgi” (2004) Magdaleny Piekorz i „Rewers” (2009) Borysa Lankosza. Nagrodzony Brązową Żabą na festiwalu Camerimage jako najlepszy operator za zdjęcia do filmu „Rewers”.

Prywatnie: taternik, alpinista i maratończyk.

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online