UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Filmu Reklamowego – Zielona Reklama Małopolski

Opiekun grupy: Marcin Ziębiński, Edyta Jadowska

Czekamy na scenariusze filmów reklamowych, które promują dziedzictwo kulturowe i walory turystyczne regionu Małopolski. Zachęcamy do tworzenia niekonwencjonalnych i zaskakujących scenariuszy, eksperymentowania, poszukiwania nowych form oraz rozwijania innowacyjnych, oryginalnych projektów audiowizualnych także przy pomocy sztucznej inteligencji!Chcemy, aby powstałe utwory skutecznie docierały do młodych odbiorców, mówiły ich językiem i wykorzystywały potencjał AI.

Autorzy trzech najlepszych projektów zostaną nagrodzeni darmowym udziałem w Plenerach Film Spring Open w Krakowie (zwolnienie z opłaty rejestracyjnej). Dodatkowo ufundujemy zakwaterowanie w Hotelu Forest, wraz ze śniadaniem na 10 dni trwania Plenerów.

Prace konkursowe (scenariusze, które mogą być wzbogacone o storyboard), wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia projektu należy wysłać w terminie do: 30.09.2024 godz. 23:59:59 na adres biuro@filmspringopen.eu

Formularz zgłoszenia projektu

Regulamin konkursu Zielona Reklama Małopolski

Do udziału w Grupie Zielonej Reklamy Małopolski na Plenerach Film Spring Open w Krakowie od 15-24.10.2024 zapraszamy nie tylko laureatów konkursu, ale wszystkich młodych filmowców. Zarówno profesjonalistów, jak i studentów: producentów, reżyserów, operatorów, kompozytorów, animatorów, dźwiękowców, scenografów, aktorów, techników itp. Będziecie mogli realizować swoje pomysły oraz scenariusze, które nie zostały nagrodzone.

Camera Car, WAVY Media, warsztaty filmowe, Plenery Film Spring Open 2022, Kraków

Podczas tegorocznych Plenerów zachęcamy do korzystania z sztucznej inteligencji przy realizacji filmów reklamowych. AI pomoże nam uwolnić kreatywność i stworzyć porywające historie, które byłyby trudne do zrealizowania tradycyjnymi metodami. Dodatkowo, umożliwi przyspieszenie i optymalizację pracy na różnych etapach realizacji.

Korzystając z narzędzi AI będziemy tworzyć spójną i atrakcyjnej estetykę projektów. Będziemy:
• Wykorzystywać AI do generowania pomysłów, storyboardów i listy ujęć
• Korzystać z narzędzi AI do tworzenia spójnej i atrakcyjnej estetyki projektów
• Budować prompty umożliwiające efektywny storytelling
• Tworzyć interesujące i spójne postacie
• Wykorzystywać AI do realizacji video, dźwięku, muzyki i reżyserii głosu
• Stosować różne techniki filmowe z użyciem AI i łączyć wszystkie elementy w gotowy film reklamowy.

Grupę poprowadzą: wybitny twórca Marcin Ziębiński, który ma w swoim dossier ponad 600 reklam i teledysków, a także filmy fabularne, oraz Edyta Jadowska – motion designerka i specjalistka ds. komunikacji wizualnej oraz sztucznej inteligencji. Warto więc uczyć się od najlepszych!
To wyjątkowa okazja, by przełamać ograniczenia tradycyjnych metod realizacji i stworzyć innowacyjne reklamy promujące Małopolskę.

Zobacz film reklamowy, który powstał podczas Plenerów Film Spring Open 2023!

Zielona Reklama Małopolski.
Projekt realizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego

Opiekun grupy

Marcin Ziębiński – wielokrotnie nagradzany reżyser ponad 600 reklam, teledysków, m.in. “Jaka ja Kayah”.
Reżyser seriali kryminalnych, m.in. “Miasto skarbów”, “Znaki” (główna nagroda w Los Angeles Film Awards), “Maria Matejko” oraz filmów fabularnych “Dublerzy”, “Banksterzy”, “Jestem M – Misfit”, “Gniew”.

Twórca spektakli teatralnych: “Trzy szkice miłosne”, na podstawie sztuki Władysława Odojewskiego, “Fernando Krapp napisał do mnie ten list” Tankreda Dorsta, jak również „Spór” na podstawie sztuki Marivaux.

 

Edyta Jadowska – Motion designerka i specjalistka ds. komunikacji wizualnej, laureatka konkursów Film Spring Open, Animaton, Hackathon dla Wawelu. Tworzyła animowane wideo m.in. dla Muzeum Emigracji w Gdyni i Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Obecnie pracuje jako Visual and Communication Designer w innovation hubie, Applied Innovation Exchange (AIE).

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online