Grupa Filmu Dokumentalnego

Opiekun grupy: Hanna Polak

Filmowanie w nieprzyjaznym środowisku.

Zapraszamy do zapisu do Grupy Filmu Dokumentalnego, którą poprowadzi Hanna Polak.

Nominowana do Oscara i nagrody Emmy filmowiec Hanna Polak podzieli się osobistymi doświadczeniami z pracy nad swoimi filmami dokumentalnymi, w tym nominowanymi do Oscara “Dziećmi z Leningradzkiego”, nominowanym do nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów filmem “Nadejdą lepsze czasy”, przedstawiającymi bezdomne dzieci i ludzi żyjących na ulicach i wysypiskach śmieci w Moskwie, oraz nakręconym w Afganistanie filmem “Kamienna cisza”,przy którym Hanna pracowała jako operator.

Szczególny nacisk zostanie położony na jej najnowszy projekt filmowy ”Anioły z Sindżaru” będący świadectwem nieustającej odwagi i hartu ducha Hanify i Saeeda, Jazydów ocalałych z ludobójstwa XXI wieku. “Anioły z Sindżaru”, do którego zdjęcia robione były w Iraku, znajduje się obecnie na krótkiej liście filmów do prestiżowych Europejskich Nagród Filmowych.

Filmowane często  w najbardziej niebezpiecznych, wymagających i trudnych do dotarcia miejscach na ziemi, filmy Hanny celebrują siłę ludzkiego ducha i pokazują piękno człowieczeństwa, manifestujące się nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

wrzesień 2022

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Szczegóły dostępu

  1. Wstęp tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Jeżeli chcesz uczestniczyć zarejestruj się
  2. Zarejestrowany?

Opiekun grupy

Nominowana do Oscara reżyser, producent, operator, Hanna Polak ukończyła Instytut Kinematografii Federacji Rosyjskiej (WGIK) na wydziale operatorskim.

W 2004 Hanna zakończyła pracę nad filmem dokumentalnym, “Dzieci z Leningradzkiego”, który był nominowany do Oscara, otrzymał nagrodę IDA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Dokumentalistów) i był nominowany do nagrody Emmy w dwóch kategoriach, wśród wielu innych nagród, które film zdobył.

Jako producent, reżyser i/lub operator, Hanna pracowała nad różnymi filmami, w tym, między innymi: “Al – Albertowi Mayslesowi z uznaniem”, “Bitwa Warszawska 1920 w 3D”, “Kamienna cisza”, nakręcony w Afganistanie, “Żona oficera”, “Pomarańczowe Słońce” czy “Twarze Bezdomności”. Za “Kamienną ciszę” otrzymała nagrodę na Festiwalu Filmowym w Kijowie za “Artystyczne mistrzostwo pracy operatorskiej”.  W 2012 roku Hanna wyprodukowała i wyreżyserowała “Miłość i śmieci”, dla serii filmowej Why Poverty? Film zdobył główną nagrodę na Festiwalu Krótkich Filmów A Corto di Donne Women’s SFF.

W 2015 Hanna ukończyła pełnometrażowy film dokumentalny “Nadejdą lepsze czasy”, który otrzymał nominację Gildii Amerykańskich Producentów Filmowych, oraz prestiżową Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu IDFA w Amsterdamie. Film “Nadejdą lepsze czasy” otrzymał w sumie ponad 30 nagród i nominacji na całym świecie, w tym zdobył nagrody główne na takich festiwalach jak Munich Dok.Fest w Monachium, Festiwal Filmów Dokumentalnych Edge, Against Gravity, ArtDoc Fest, Trieste i EuroDok, a także zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu Imagineindia w Madrycie i nagrodę za “Najlepsze zdjęcia” na Gdańskim festiwalu DocFilm.

Filmy Hanny Polak były wyświetlane na setkach festiwali filmowych na świecie, takich jak min.: Sundance, IDFA, True/False, FIPA, oraz pokazywane przez stacje filmowe, takie jak: HBO America, HBO Europe, Canal +, NHK, SVT, YLE, DR, Al Jazeera i przez wiele innych.

Hanna prowadziła wykłady na temat produkcji filmowej i filmu dokumentalnego na uniwersytetach i warsztatach na całym świecie. Była również ekspertem Mazowieckiego Funduszu Filmowego, oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak producent, Hanna jest członkiem Gildii Amerykańskich Producentów Filmowych (Producers Guild of America).

Za swoje działania charytatywne, Polak została wyróżniona nagrodą “Złote serce”, przyznawaną za “służbę najwyższym ideałom ludzkości” oraz otrzymała nagrodę „Kryształowe Zwierciadło” magazynu „Zwierciadło”, przyznawaną “ludziom dialogu, tym, którzy łączą, a nie dzielą.”

Od wielu lat Hanna działa na rzecz dzieci bezdomnych na całym świecie, jak również współpracuje z różnymi organizacjami pomocowymi, zajmującymi się dziećmi nieuprzywilejowanymi.

Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna