UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Charakteryzacji SFX i Animacji Lalkowej

Zapraszamy do zapisów do Grupy Charakteryzacji SFX i Animacji Lalkowej, która jest efektem współpracy Doroty i Jakuba Michnikowskich z firmą Redo SFX Wandy i Marcina Kędzierzawskich.

Przy tworzeniu efektów specjalnych i elementów koniecznych do powstania animacji lalkowej wykorzystuje się tożsame techniki. Coś, co na ekranie trwa zaledwie kilka minut lub sekund, często przygotowywane jest miesiącami. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy w małej, sześcioosobowej grupie będą mogli podjąć się szeregu działań plastycznych, procesów odlewniczych oraz dowiedzieć się, jak wyglądają końcowe prace nad efektem specjalnym (np. tkanie włosów, malowanie). Podczas warsztatów powstaną również miniatury (elementy lalek oraz scenografii) tworzone na potrzeby animacji.

Zajęcia umożliwią prześledzenie procesu powstawania efektów specjalnych do filmu, od poziomu scenariusza aż do efektu końcowego w postaci zrealizowanych ujęć. Będzie można zobaczyć na żywo zrealizowane przez pracownię Redo SFX zaawansowane efekty oraz elementy protetyki tworzonej na potrzeby filmów i seriali.

Dorota Chełmińska-Michnikowska: urodzona w 1983 roku w Warszawie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się tworzeniem animacji i malarstwem.

Laureatka wyróżnienia oraz nagrody specjalnej Fundacji LodzArte w konkursie Prime Time za dyplom z malarstwa oraz scenografii i lalek stworzonych do autorskiego scenariusza pt.: “Doppelganger”. Animacja jej autorstwa pt.: “Somnium” była pokazywana m.in. podczas Festiwalu “Młodzi i Film”, 11. Tygodnia Filmu Polskiego w Norymbergii oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!pla.

Jakub Michnikowski: urodzony w 1986 w Warszawie, absolwent i doktorant wydziału reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Autor krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. W trakcie studiów zrealizował film pt. “To tylko marzenia” wyprodukowany przez Studio Munka w ramach programu “Pierwszy dokument”. Jego filmy były pokazywane na wielu festiwalach w kraju i za granicą m.in. na Berlinale, Teheran Film Festival, Krakowskim Festiwalu Filmowy czy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W roku 2016 otrzymał stypendium “Młoda Polska” przyznawane przez Narodowe Centrum Kultury w kategorii “film”. W 2017 roku podjął studia doktoranckie w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Drugi reżyser przy pełnometrażowym filmie fabularnym “Orzeł – ostatni patrol” w reżyserii Jacka Bławuta. Drugi reżyser przy pełnometrażowym debiucie fabularnym Bartłomieja Żmudy pt. “Więcej”. Pracuje nad postprodukcją swojego trzydziestominutowego filmu fabularnego pt. “Balony” powstającego w ramach programu “30 minut” w Studiu “Młodzi i Film” im. Andrzeja Munka. Od lat współpracuje z firmą Redo SFX, w której współtworzy efekty specjalne do filmów i seriali fabularnych, także swojego autorstwa.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Rejestracja na Plenery Film Spring Open TUTAJ.

Harmonogram 17. edycji POD TYM ADRESEM.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online