UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Grupa Animacji na Plenerach 2024 z mistrzem Mariuszem Wilczyńskim!

„Możesz narysować wszystko i ożywić każdy swój pomysł, każdą swoją fantazję. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Ja tak tworzę swoje filmy i jeśli chcesz, nauczę Cię tego samego.” – mówi Mariusz Wilczyński.

Jak co roku, serdecznie zapraszamy młodych twórców, artystów, rysowników, studentów ASP do dołączenia do Grupy Animacji, która pracować będzie podczas dziesięciodniowych warsztatów audiowizualnych- Plenerów Film Spring Open. Warsztaty poprowadzi Wasz ulubiony mentor, malarz, scenograf i twórca filmów animowanych – Mariusz Wilczyński. Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad swoimi projektami w wybranej technice i według własnych scenariuszy uzyskując korekty od Mistrza animacji. Będziecie mieć niebywałą okazję do obcowania z wielkim artystą i współtworzenia niezwykłej twórczej atmosfery grupy.

Przed rozpoczęciem Plenerów odbędą się 4 sesje online. Kursanci będą mogli już wcześniej przygotować scenariusze swoich filmów, które realizować będą podczas Plenerów Film Spring Open 2024. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@filmspringopen.eu

Mariusz Wilczyński: polski reżyser animacji, performer, malarz, profesor w Szkole Filmowej w Łodzi. Sztuki animacji nauczył się sam i od 1996 roku realizuje autorskie kino animowane. Miał retrospektywy swoich filmów m. in. w Museum of Modern Art MoMA w Nowym Jorku (2007), Tokyo International Forum w Tokio (2014) oraz Muzeum Narodowym w Warszawie (2018). W lutym 2020 miała miejsce światowa premiera jego pełnometrażowego filmu animowanego pt. “Zabij to i wyjedź z tego miasta”, nad którym pracował 14 lat. Obecnie artysta pracuje nad nowym autorskim pełnometrażowym filmem animowanym pod roboczym tytułem “Na mój pogrzeb w czerwonej sukni przyjdź”, którego premiera planowana jest na rok 2027.

W 2007 New York Times nazwał Mariusza Wilczyńskiego “jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej.”

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online