NOUS ENSEIGNONS EN LIGNE ET EN PERSONNE
po polsku polonais in English English en français English auf Deutsch deutsch

Grupa Film Script Open

Zapraszamy do zapisów na unikalny warsztat scenariuszowy, który odbędzie się w dwóch oddzielnych częściach:

– pierwsza to trzymiesięczny kurs online (dziesięć spotkań po cztery godziny +  półgodzinna przerwa). LINK do KURSU ONLINE

– druga to praca na żywo nad wybranymi podczas kursu online scenariuszami w grupie Film Script Open podczas stacjonarnych warsztatów – Plenerów Film Spring Open w Krakowie. Uczestnicy w podziale na writers’ roomy będą szlifowali i rozwijali poszczególne projekty. Będą uczyć się tego systemu pracy, w którym obecnie pracuje się na rynku – gdzie między innymi powstają seriale i filmy dla Netflix i innych platform.

Film Spring Open przez 19 lat swojej działalności edukacyjnej stworzył nie tylko w Polsce rodzinę FilmSpringersów. FilmSpirngersi, czyli nasi byli uczestnicy, co roku przyjeżdżają na Plenery, bo właśnie na nich odnaleźli swoje miejsce w audiowizualnym świecie. Swoje powołanie. Niektórzy z nich są dzisiaj naszymi wykładowcami. Inni znaleźli pracę, bo nasi Wykładowcy są aktywnymi uczestnikami rynku i poszukują zdolnych współpracowników.

Taką szansę stwarzamy w tym roku. Kasper Bajon, który będzie prowadził grupę scenariuszową ciągle poszukuje współpracowników do filmów i seriali, przy których pracuje!

Kasper Bajon to pisarz, poeta, reżyser filmowy i scenarzysta znany z takich produkcji jak: “Wielka woda”, “Rojst” czy “Otwórz oczy”. To nie koniec listy jego osiągnięć – jest także finalistą Nagrody Literackiej „Nike” 2021!

W Grupie Film Script Open na Plenerach w Krakowie pracować będziecie nad 10cioma wyselekcjonowanymi podczas naboru scenariuszami, które były rozwijane podczas kursu online. Dołączyć do poszczególnych zespołów tzw. writers’ roomów, będzie mógł każdy uczestnik Plenerów. Prawa autorskie do scenariusza pozostają przy jego pierwotnym autorze.

Gotowi, by podjąć wyzwanie i rozwinąć swój talent, a także poznać unikalną i pożądaną na rynku umiejętność pracy w writers’ roomach?

Przyślijcie swój trzystronicowy treatment długometrażowego filmu fabularnego lub serialu w terminie do 15.06.2024 na mail biuro@filmspringopen.eu

“Chciałbym, aby warsztaty składały się z trzech etapów i – poza rozwijaniem pomysłów na scenariusze – skupiały się na działaniu w zespole, były przygotowaniem do pracy w tzw. writers’ roomach.

Pierwszym etapem będzie selekcja dziesięciu treatmentów seriali lub filmów fabularnych (do trzech stron objętości), nad którymi później będziemy razem pracować.

Drugi etap – to praca nad tekstem w trybie online podczas trzymiesięcznego kursu (10 spotkań w terminie od lipca do października). Wspólne omawianie dziesięciu wyselekcjonowanych pomysłów (jedne zajęcia poświęcone będą jednemu treatmentowi) – zastanowimy się przy tym, jak można je dopracować, w którą stronę pchnąć; czego im brakuje i jakie podjąć kolejne kroki w ich rozwijaniu.

Trzeci – i ostatni – etap, to wspólne spotkanie podczas Plenerów Film Spring Open. Podzielimy się wtedy na grupy, które skupią się na poszczególnych scenariuszach. Chciałbym, aby efektem naszych zajęć było dziesięć dobrze przygotowanych projektów, które można będzie złożyć na ręce producentów, czy też bezpośrednio do stacji telewizyjnych.

To na czym mi zależy, to przede wszystkim praktyka. Jak pracować wydajnie i skutecznie? Jak radzić sobie z blokadami twórczymi? Jak lokalizować problemy i jak szukać ich rozwiązania? Jak pokonywać przeszkody? Jak budować bohaterów – i dlaczego właśnie od nich zawsze powinno się zaczynać pisanie scenariuszy? To są jedne z wielu pytań, na które spróbuję odpowiedzieć, ta abyście w przyszłości mogli pracować skutecznie i w twórczy sposób jednocześnie.” – mówi Kasper Bajon

Mecenasem Grupy Film Script Open 2024 podczas Plenerów Film Spring Open 2024 jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

                         

Group tutor

Remember Me

Become an online
lecturer

Suggest a topic
online course