UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Florent Pallares poprowadzi Grupę Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej!

Zapraszamy do udziału w Grupie Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej, którą poprowadzą tradycyjnie Florent Pallares, artysta i badacz w dziedzinie studiów filmowych i audiowizualnych, wykładowca na kierunku Diplôme Universitaire de Photojournalisme, Captation et Images Aériennes w Perpignan oraz reżyserka Barbara Jonak (Kurzaj), współzałożyciele międzynarodowej grupy filmowej Red Eyes Cool.

Grupa może pracować nad wybranym przez siebie projektem i/lub dołączyć do projektów „Zmieniamy świat” i/lub „Super Trump”.

“Super Tramp”/ Mexico

ZMIENIAMY ŚWIAT – INTERAKTYWNY PROJEKT DOKUMENTALNY

„Zmieniamy świat” to interaktywny projekt dokumentalny o ludziach, którzy próbują zmieniać świat na miarę swoich możliwości. Publiczność będzie mogła spotkać się z nimi, wybierając bohaterów według kraju lub tematu. Część tego projektu została zapoczątkowana we Francji, na Uniwersytecie w Perpignan przez studentów kursu zawodowego: „Zawody informacyjne: dziennikarstwo i prasa”, kurs „Fotoreportaż, media cyfrowe i obrazy audiowizualne”.

Pierwszy sezon „Zmieniamy świat” będzie miał swoją premierę na Plenerach Film Spring Open w październiku 2021 roku w Krakowie. Będzie dostępny bezpłatnie we wszystkich mediach społecznościowych.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w projekcie na różnych etapach realizacji i/lub mieliby własny pomysł na stworzenie nowego dokumentu. Projekty nie powinny przekraczać 16 minut.

Kolejnym istotnym aspektem projektu będzie próba stworzenia jak najbardziej ekologicznej produkcji audiowizualnej. Stworzyliśmy making-of „Zrób interaktywny i ekologiczny film w czasach pandemii”, aby zaprezentować kilka przykładów.

Filmy dokumentalne studentów Uniwersytetu Perpignan Via Domitia można zobaczyć TUTAJ.

PROJEKT SUPER TRAMP

Podczas Film Spring Open 2021 Grupa Narracji Interaktywnej będzie pracować nad projektem „Super Tramp” Jest to interaktywna opowieść oparta na fikcyjnym międzynarodowym programie telewizyjnym typu reality show. Przy pomocy serii pytań wielokrotnego wyboru widzowie będą mieli możliwość kształtowania, w jakim kierunku podąża fabuła, podobnie jak w filmie „Black mirror: Bandersnatch” Davida Slade’a. Tematem jest rywalizacja pomiędzy bezdomnymi (ich role odgrywają aktorzy), wybranymi z różnych stron świata, których życie zmienia się tak, jak tego pragną widzowie. Publiczność może np. wybrać bezdomnych z Francji, Meksyku i Polski, a następnie zdecydować, kim każdy z nich zostanie: artystą, politykiem, sportowcem.

Część tego projektu zrealizowana została także w Cabestany we Francji oraz w León w stanie Guanajuato w Meksyku.
Relacja z pierwszych ujęć projektu w Meksyku jest dostępna TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym projektem!

Fot. Thomas Vivien

Podczas Plenerów Film Spring Open grupa będzie pracować i sięgać po inspiracje w postaci „rezydencji artystycznej”. Celem jej będzie stworzenie, w ciągu najbliższych dwóch lat, pełnego interaktywnego filmu. Projekt ten jest otwarty dla wszystkich twórców filmowych, którzy chcieliby pomóc na różnych etapach jego realizacji, jak również dla wszystkich grup twórczych, które chciałyby stworzyć własne sceny w tej interaktywnej opowieści. Będzie można pomóc zarówno jednego dnia, jak i zaangażować się na czas trwania całego projektu.

Po zakończeniu pierwszego montażu projekt zostanie opublikowany w różnych mediach społecznościowych, a filmowcy z całego świata będą mogli realizować własne sceny, które umożliwią dalszy rozwój interaktywnego filmu.

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się jako uczestnik/czka Film Spring Open i wyślij informację z potwierdzeniem do Red Eyes Cool na adres: contact@fsofrance.org

Florent Pallares

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online