UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Filmowanie w nieprzyjaznym środowisku, czyli Grupa Filmu Dokumentalnego

Hanna Polak, nominowana do Oscara i Nagrody Emmy, podzieli się osobistymi doświadczeniami z pracy nad swoimi filmami z członkami Grupy Filmu Dokumentalnego.

Prowadząca będzie opowiadać o nominowanych do Oscara “Dzieci z Leningradzkiego”, nominowanym do nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów dokumencie “Nadejdą lepsze czasy”, przedstawiającymi bezdomne dzieci i ludzi żyjących na ulicach i wysypiskach śmieci w Moskwie, oraz nakręconym w Afganistanie filmie “Kamienna cisza”, przy którym pracowała jako operator.

Fot. Marian Folga

Szczególny nacisk zostanie położony na jej najnowszy projekt filmowy, ”Anioły z Sindżaru”, będący świadectwem nieustającej odwagi i hartu ducha Hanify i Saeeda, Jazydów ocalałych z ludobójstwa, które miało miejsce w XXI wieku.

“Anioły z Sindżaru”, do którego zdjęcia robione były w Iraku, znajduje się obecnie na krótkiej liście filmów do prestiżowych Europejskich Nagród Filmowych.

Filmowane często  w najbardziej niebezpiecznych, wymagających i trudnych do dotarcia miejscach na ziemi, filmy Hanny celebrują siłę ludzkiego ducha i pokazują piękno człowieczeństwa, manifestujące się nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

Fot. Marian Folga

Hanna Polak: reżyserka filmowa, która ma na swoim koncie nominacje do Oscara i Nagród Emmy za dokument “Dzieci z Leningradzkiego” oraz nominację do Nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych za “Nadejdą lepsze czasy”, a także inne laury i wyróżnienia. Emocjonalna więź, jaką tworzy ze swoimi bohaterami, pozwala jej kręcić poruszające i poetyckie filmy będące celebracją siły ludzkiego ducha i portretem tego, co w człowieku najpiękniejsze i co opiera się najtwardszym nawet warunkom życia.

Od wielu lat Hanna działa na rzecz dzieci bezdomnych na całym świecie, jak również współpracuje z różnymi organizacjami pomocowymi zajmującymi się dziećmi nieuprzywilejowanymi. Za swoje działania charytatywne została wyróżniona rosyjskim “Złotym sercem”, przyznawanym za „służbę najwyższym ideałom ludzkości” i otrzymała “Kryształowe Zwierciadło”, nagrodę magazynu “Zwierciadło” przyznawaną „ludziom dialogu, tym, którzy łączą, a nie dzielą”.

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się na Plenery Film Spring Open.

Uwaga: po Plenerach zapraszamy na kurs online z Hanną Polak!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online