UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Marcin Randall Nowakowski przy kamerze

Film w sieci. Polskie gwiazdy internetu na Plenerach.

Plenery Film Spring Open 2017 właśnie wzbogaciły swój program edukacyjny o nową grupę twórczą – Grupę Samsung Vloggers. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Samsung, a grupę młodych twórców internetowych poprowadzi Daniel Rusin aka Reżyser Życia.

Chcę w tej grupie udowodnić, że we współczesnym świecie, szczególnie w świecie digitalu nie liczy się sprzęt, ale pomysł. Często nie są potrzebne drogie kamery, a wystarczy aparat lub… telefon. Jesteśmy coraz bardziej mobilni, a sprzęt mniej waży, jest dostępny w każdej chwili i daje nam więcej szans na kreatywność. Za pomocą najnowszych telefonów Samsunga, stabilizatorów, światła i kreatywnym wsparciu wielu znakomitych ekspertów ze świata filmu, spróbujemy stworzyć kilka ciekawych form wideo. Na końcu warsztatów usiądziemy w sali kinowej i zobaczymy nasze produkcje na dużym ekranie. Sprawdźmy, czy da się oglądać materiał z telefonu w kinie! – mówi o pomyśle na nową grupę Daniel Rusin.

czarno biała fotografia portretowa - Daniel Rusin
Daniel Rusin

Daniel na co dzień tworzy kanał Reżyser Życia, na którym możemy zobaczyć jego eksperymenty społeczne, etiudy fabularne i inne kreatywne formy. Poza portalem YouTube, od lat zajmuje się reklamą, szczególnie przy współpracy z influencerami.

W Grupie Samsung Vloggers dowiecie się jak stworzyć swój kanał, jak wygląda produkcja filmów w sieci, jak współpracować z markami, jak wygląda lokowanie produktów oraz jak działa YouTube jako portal, czyli co zrobić, żeby film odniósł sukces.

Na Plenerach tworzeniem treści do sieci będzie zajmować się też Grupa Twórców Internetowych, która skupi się na realizacjach filmowych z wykorzystaniem kamer oraz efektów specjalnych. Zainicjowaną w zeszłym roku grupę poprowadzi Marcin Randall Nowakowski, twórca internetowy i wybitny specjalista od efektów wizualnych. Randall współtworzył wiele popularnych filmów na platformie YouTube, których łączna suma wyświetleń przekracza 30 mln, a jako operator współpracuje z czołowymi polskimi twórcami w internecie, takimi jak Martin Stankiewicz, Cyber Marian czy SA Wardęga.

Marcin Randall Nowakowski przy kamerze
Marcin Randall Nowakowski

Plenery Film Spring Open od zawsze śledziły, a wręcz wyprzedzały, trendy w twórczości audiowizualnej, stąd, w odpowiedzi na szybki wzrost znaczenia i jakości filmów w internecie, tak szeroka ich obecność w programie. Przysłowiową wisienką na torcie będzie wykład Konrada Kruczkowskiego (halo ziemia) oraz Jakuba Górnickiego.

Chciałbym opowiedzieć o zjawisku, które coraz częściej obserwuję. Wielu ambitnych i twórczych autorów na początku pracy zawodowej chce tworzyć wartościowe rzeczy. Tyle że na pewnym etapie pojawia się proza życia – praca komercyjna „wypiera” wcześniejsze aspiracje. Z jakiegoś powodu jedno staje się alternatywą dla drugiego. Tymczasem mam przekonanie, że te dwie rzeczywistości można pogodzić – mówi Konrad Kruczkowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych blogerów w Polsce.

Konrad Kruczkowski. Fot. Agata Maziarz

Drugim prelegentem będzie Jakub Górnicki, twórca projektu „Outriders”, który łączy reportaż z technologią. Według Jakuba „nową technologią należy się bawić. Pierwszy etap to euforia nowych możliwości, która często przesłania samą historię. Dopiero po znalezieniu zastosowań, możemy nad nią panować. Inaczej rzecz ujmując – ekscytacja tym, że umiemy na rowerze jeździć, nie oznacza, że znamy cel podróży. Częsty grzech to nadmiar narzędzi, multimediów, które stają się ważniejsze niż historia”

Jakub Górnicki
Jakub Górnicki

Dołączcie do twórców internetowych i wyruszcie na podbój internetu!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online