UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Mobilny Kurs Audiowizualny w Małopolsce

Warsztaty filmowe dla początkujących i wszystkich tych, którzy chcieliby w praktyce poznać wszystkie etapy powstawania filmu. Celem kursu jest zapoznanie studentów z najnowszymi narzędziami audiowizualnymi (kamery cyfrowe i programy do ich montażu i obróbki). Ale przede wszystkim celem jest nauka zasad budowania, komponowania i publikowania multimedialnego utworu, prezentacji czy promocyjnego komunikatu.
Warsztaty są praktycznym uzupełnieniem kursu prowadzonego w Instytucie Religioznawstwa UJ poświęconego problemom wyznania jako formy autonarracji przez pryzmat współczesnej kultury oraz myśli filozoficznej. Skierowane są przede wszystkim do studentów kierunków humanistycznych, którzy chcą poznać podstawy tworzenia filmów (w szczególności będącymi uczestnikami programów wymiany (CEEPUS, Ersamus i inne).

Niezależnie czy chcesz się rozwijać jako filozof, religioznawca, reżyser filmów fabularnych, aktor, autor zdjęć czy dokumentalista, na tych warsztatach rozwiniesz się jako człowiek i filmowiec.

Inkubator filmowca to autorskie warsztaty łączące rozwój umiejętności miękkich poprzez konkretne zadania filmowe realizowane w grupach i samodzielnie.

Zapraszamy na czterodniowe warsztaty, które pomogą uporządkować wiedzę związaną z pracą na planie filmowym.
Główne zagadnienia realizowane podczas warsztatów:
• współpraca w zespole filmowym: jak odnaleźć swoją rolę w grupie by efektywnie współdziałać,
• rozwój tematu filmowego – jak szukać inspiracji i wewnętrznej motywacji do rozwoju projektu lub scenariusza, jak sprawić by zapał nie opadł?

Na warsztatach odkryjesz i wzmocnisz swoje mocne strony oraz poznasz mocne strony kilkunastu innych uczestników warsztatów. Warsztaty poprowadzone będą aktywnymi metodami. Nad różnymi zadaniami filmowymi będziemy pracować w grupach. Będziemy ćwiczyć, kręcić i analizować fragmenty filmów.
Gwarantujemy, że nie będzie nudy! Ćwiczenia związane z Twoim rozwojem osobistym wykonasz indywidualnie lub w parach. Nie zabraknie zadań rozwijających kreatywność i twórcze myślenie.

O prowadzącym:
Andrzej “Stasiu” Szypulski jestem niezależnym filmowcem, autorem kilku filmów dokumentalnych, które zdobyły nagrody na różnych polskich festiwalach oraz kilkudziesięciu reportaży; Pierwsze warsztaty filmowe poprowadziłem w 2011 roku w Rumunii. Obecnie współpracuję m.in. z firmą Canon Polska, w ramach projektu “To my tworzymy świat” przeprowadziłem 12 warsztatów filmowych dla 180 uczestników w 12 miastach Polski.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Małopolska

Instytut Religioznawstwa

Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online