UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs w Ostródzie 2019

28-30.06.2019

Stwórz własny film dokumentalny o III edycji Festiwalu Arena Festival film&music!

Serdecznie zapraszamy na trzydniowy kurs audiowizualny, który odbędzie się podczas III Arena Festival film&music w Ostródzie i będzie realizowany za pomocą Cinebusa – mobilnego studia filmowego i edukacyjnego, który będzie zaparkowany w hali EXPO Mazury ul Grunwaldzka 55.

Uczestnicy codziennie będą tworzyć krótkie formy dokumentalne o Festiwalu pod okiem Martina Randalla – znanego Youtubera, który specjalizuje się w efektach wizualnych, współpracuje z czołowymi polskimi twórcami internetowymi, a także posiada swój kanał na YouTube, a także pierwszego dnia – Kobasa Laksy twórcy filmów dokumentalnych i teledysków, nagrodzonego Fryderykiem teledysku https://www.youtube.com/watch?v=khdF9eURnVs

Najlepszy film pokazany zostanie podczas finałowego festiwalowego koncertu przed dwutysięczną publicznością!

Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie i nauczyć się obsługi sprzetu filmowego, montażu przyślij swoje zgłoszenie do 26.06.2019 na adres biuro@filmspringopen.eu

 

PROGRAM KURSU

28.06.2019 – piątek

10:00 – Wprowadzenie i wykład Kobasa Laksy (Cinebus będzie zaparkowany na terenie – Hali Expo Mazury)

14:00 – Canon – jak najlepiej skonfigurować kamerę/aparat do filmowania (ustawienia AF, stabilizacja, profile) – praktyczny warsztat – prowadzenie Robert Woźniak Canon Polska

od 14:00 – Praca na planie podczas Festiwalu Arena Festival film&music!, a także codzienny montaż materiałów w Cinebusie połączony z projekcją.

29.06.2019 – sobota

od 10:00 – Zajęcia z Martinem  Randallem Nowakowskim – praca na planie podczas Festiwalu, a także montaż w Cinebusie połączony z projekcją.

30.06.2019 – niedziela

od 10:00 – Zajęcia z Martinem  Randallem Nowakowskim – praca na planie podczas Festiwalu, a także montaż w Cinebusie połączony z projekcją.

Projekcja najlepszego filmu, który powstanie podczas warsztatów – odbędzie się przed koncertem finałowym Festiwalu.

fot. Andrzej Waluk/Fundacja Film Spring Open

Marcin Randall Nowakowski – wybitny specjalista od Efektów Wizualnych (VFX), twórca Internetowy. Współtwórca wielu popularnych filmów na platformie YouTube, których łączna suma wyświetleń przekracza 30mln. Jako operator współpracuje z czołowymi twórcami w polskim Internecie miedzy innymi: Martin Stankiewicz, Cyber Marian, Stu, SA Wardęga, JDabrowski, SKKF, a także współpracuje przy realizacji filmów i kampanii z czołowymi markami tj. NERF, TYMBARK, KUBUŚ, LIRENE i wiele innych.

Przez wiele lat zawodowo pracował jako Supervisor VFX na planach czołowych reklam oraz filmów fabularnych. Hobbistycznie występuje jako aktor w internetowych filmikach oraz komponuje muzykę filmową. Filmem zajmuje się już prawie 20lat, posiada unikalną wiedzę na temat każdego typu produkcji od amatorskich filmów na VHS, po profesjonalne produkcje na kamerach RED, ALEXA, czy SONY, obecnie specjalizuje się w budżetowych realizacjach internetowych.

Kobas Laksa – Artysta sztuk wizualnych, reżyser, fotograf, autor filmów i teledysków. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Studia Prób (reżyserii) w WajdaSchool. W swych działaniach używa różnorodnych mediów: fotografii, fotokolaży, performensu, animacji, filmu. W latach 90-tych współtworzył nieformalne kino offowe ( patrz „KINO NIEZALEŻNE W POLSCE 1989–2009”, RED. PIOTR MARECKI) realizując takie filmy jak: Sceny z użycia, Fikcyjne Pulpety, Czy mógłbym się u pani wykąpać i przespać?, Pojechałem z mamą na pielgrzymkę, Koło jest przyjemne. Jest twórcą teledysków dla takich artystów jak Młynarski-Masecki Jazz Band (utwór „Abdul Bey” – nagrodzony Fryderykiem w 2018 r.

Męskie Granie Orkiestra („Elektryczny”) Abradab („Rapowe ziarno” – nagroda MTV i Yach Publiczności , „Rap to nie zabawa już”) i innych. Artysta znany jest też jako autor fotografii i foto-kolaży. Szerszy rozgłos przyniósł mu zwłaszcza cykl Projekt miejski Warszawa, Rauchdelikt, Memento Vulgari. W roku 2008 zrealizował do polskiego pawilonu na Biennale w Wenecji cykl fotomontaży The Afterlife of Buildings – Budynków życie po życiu, za które pawilon polski otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Lwa. Reżyser i scenarzysta filmu „Okno z widokiem na ścianę” zrealizowanego w ramach programu 30minut Studia Munka i stypendysta programu scenariuszowego PISF szykujący się do pełnometrażowego debiutu.

Robert Woźniak – od 2000 roku prowadzi szkolenia i warsztaty fotograficzne i filmowe w firmie Canon i jak mało kto w naszym kraju zna obsługę, technologię i specyfikę sprzętu Canona. Żadna funkcja w systemach EOS nie ma przed nim tajemnic. Wiedzę teoretyczną na najwyższym poziomie łączy z wiedzą praktyczną.

fot. Fundacja Film Spring Open
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online