UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Film Summer Masterclass. Görlitz

Studenci szkół filmowych: Uniwersytetu Filmu i Telewizji Babelsberg im. KONRADA WOLFA i Szkoły Filmowej w Łodzi przy współpracy z Miastem Görlitz i Fundacją Film Spring Open stworzą wspólny film wykorzystując do jego produkcji Cinebus – Mobilne Studio Filmowe.

Cinebus zaparkuje w historycznym centrum miasta (Marienplatz) w Görlitz. Cinebus pozwala na wyprodukowanie małych, kameralnych filmów fabularnych od początku zdjęć do całkowitego zakończenia filmu (Produkcja i Postprodukcja) link

Studenci uczestniczący w Film Summer Masterclass w Görlitz będą mieli doskonałą okazję do przetestowania Cinebusa w praktyce. Dzięki niemu młodzi filmowcy będą mogli wypróbować  Nowy Model Produkcji na planie filmowym. Punktem wyjścia dla ich filmów i mottem projektu jest „przekraczanie granic”.  W zależności od pomysłów powstanie jeden lub kilka krótkich filmów.

Równolegle ze zdjęciami będzie obywał się w Cinebusie montaż powstałych materiałów. Codziennie wieczorem będą miały miejsce także wspólne projekcje powstałych materiałów, które będą omawiane z Opiekunami artystycznymi kursu.  
„Projekt Cine-Bus łączy w ten fascynujący sposób średniowieczną tradycję trup wędrownych z supernowoczesną produkcją kinową naszych czasów. Jesteśmy przekonani, że zrównoważony rozwój, partnerski dialog pomiędzy reżyserami filmowymi i widzami oraz bardziej efektywne rozwiązania ekonomiczne stanowią przyszłość produkcji filmowej. We współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi oraz przy użyciu autobusu Cine-Bus chcielibyśmy zatem zrealizować wspólny, ambitny projekt w polsko-niemieckim terenie przygranicznym pomiędzy Kostrzynem (Küstrin) i Zgorzelcem (Görlitz).”
prof. Peter Badel

”Bardzo dziękujemy prof. Peterowi Badelowi, prof. Zbigniewowi Wichłaczowi oraz dr Veit Quack za organizację kursu.”
prof. Sławomir Idziak

Zdjęcia: Beata Marciniak / Film Spring Open
Zdjęcia: Mateusz Górski
Zdjęcia: Fundacja Film Spring Open
Zdjęcia: Jana Pape / Uniwersytetu Filmu i Telewizji Babelsberg
Zdjęcia: Anna-Paula Steiner, Naomi Achternbusch / Uniwersytet Filmu i Telewizji Babelsberg
Zdjęcia: prof. Peter Badel / Uniwersytetu Filmu i Telewizji Babelsberg
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online