Druga edycja Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie konkursu programistyczno-filmowego. Wydarzenie organizowane wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu potrwa od 14 do 16 października. Do wygrania karta graficzna RTX 3080!

Druga edycja Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu będzie częścią 17. Plenerów, innowacyjnego laboratorium edukacyjnego, podczas którego wykluwają się nowe artystyczne idee w oparciu o technologiczne innowacje. Takie jest również założenie Hackathonu. Chcemy stymulować i wspierać od strony merytorycznej i technicznej interaktywne projekty młodych twórców.

Fot. Franciszek Matysik

Wydarzenie ma na celu integrację filmowców, programistów i twórców gier (niezależnie od płci). Mogą w nim wziąć udział: informatycy, graficy komputerowi, specjaliści VR i AR, producenci, dźwiękowcy, ale także aktorzy, reżyserzy, twórcy cinematików, projektanci gier, specjaliści od motion capture, wirtualnego studia, efektów wizualnych i twórcy animacji, czyli przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na rozwój branży audiowizualnej. Taka współpraca definiuje przyszłość dyscyplin kreatywnych.

Uczestnicy pod okiem wybitnych specjalistów będą tworzyć zarys filmów, aplikacji, gier czy innych multimedialnych projektów AV umożliwiających odbiór wawelskich dzieł sztuki na nowej, interakcyjnej płaszczyźnie.

Fot. Filip Błażejowski

Wawel zapewni startującym w Hackathonie dostęp do swoich przestrzeni i zbiorów. Baza sprzętowa, montażowa i merytoryczna znajdzie się zaś w krakowskich Przegorzałach, gdzie odbywają się Plenery Film Spring Open.

Uczestnicy Hackathonu dostaną możliwość eksperymentowania i eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Nagrodą główną jest karta graficzna RTX 3080 ufundowana przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Dodatkowo najlepszy projekt wybrany przez Dyrekcję Zamku będzie miał szansę komercyjnej realizacji. Jego autorzy otrzymają zaś voucher na nocleg na Wawelu.

Fot. Filip Błażejowski

!!!PRAWA AUTORSKIE DO PROJEKTÓW POZOSTAJĄ PRZY UCZESTNIKACH!!!

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach programu Innowacyjna Małopolska.

2. Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu potrwa od 14 do 16 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do rejestracji na 17. PleneryFilm Spring Open!

Partnerzy projektu:

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna