UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Druga edycja Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie konkursu programistyczno-filmowego. Wydarzenie organizowane wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu potrwa od 14 do 16 października. Do wygrania karta graficzna RTX 3080!

Druga edycja Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu będzie częścią 17. Plenerów, innowacyjnego laboratorium edukacyjnego, podczas którego wykluwają się nowe artystyczne idee w oparciu o technologiczne innowacje. Takie jest również założenie Hackathonu. Chcemy stymulować i wspierać od strony merytorycznej i technicznej interaktywne projekty młodych twórców.

Fot. Franciszek Matysik

Wydarzenie ma na celu integrację filmowców, programistów i twórców gier (niezależnie od płci). Mogą w nim wziąć udział: informatycy, graficy komputerowi, specjaliści VR i AR, producenci, dźwiękowcy, ale także aktorzy, reżyserzy, twórcy cinematików, projektanci gier, specjaliści od motion capture, wirtualnego studia, efektów wizualnych i twórcy animacji, czyli przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na rozwój branży audiowizualnej. Taka współpraca definiuje przyszłość dyscyplin kreatywnych.

Uczestnicy pod okiem wybitnych specjalistów będą tworzyć zarys filmów, aplikacji, gier czy innych multimedialnych projektów AV umożliwiających odbiór wawelskich dzieł sztuki na nowej, interakcyjnej płaszczyźnie.

Fot. Filip Błażejowski

Wawel zapewni startującym w Hackathonie dostęp do swoich przestrzeni i zbiorów. Baza sprzętowa, montażowa i merytoryczna znajdzie się zaś w krakowskich Przegorzałach, gdzie odbywają się Plenery Film Spring Open.

Uczestnicy Hackathonu dostaną możliwość eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV. Zwycięzcy jako nagrody dostaną tablet Lenovo Tab P12 Pro ufundowany przez firmę Lenovo Polska oraz kartę graficzną RTX 3080 ufundowaną przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Dodatkowo najlepszy projekt wybrany przez Dyrekcję Zamku będzie miał szansę komercyjnej realizacji. Jego autorzy otrzymają zaś voucher na nocleg na Wawelu.

Chcemy wspierać młode talenty w ich artystycznym rozwoju i dostarczać im narzędzia oraz merytoryczną wiedzę by ułatwić im wyzwalanie pokładów kreatywności. Wierzymy, że inicjatywy takie jak Hackaton są obecnie niezwykle potrzebne, dlatego w naszym odczuciu objęcie jej patronatem było dla nas całkowicie naturalną decyzją

– mówi Maciej Misiewicz, Workstations Business Development Manager w Lenovo Polska.

Fot. Filip Błażejowski

!!!PRAWA AUTORSKIE DO PROJEKTÓW POZOSTAJĄ PRZY UCZESTNIKACH!!!

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach programu Innowacyjna Małopolska.

2. Film Spring Open Hackathonu dla Wawelu potrwa od 14 do 16 października.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do rejestracji na 17. PleneryFilm Spring Open!

Partnerzy projektu:

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online