UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kadr z filmu interaktywnego Niezapomniany Sen

Dołącz do Grupy Interaktywnej Dramaturgii!

Chcesz poznać praktyczne aspekty tworzenia filmów interaktywnych od projektowania scenariusza z wieloma zakończeniami do dystrybucji takich filmów w Internecie i na platformach mobilnych? Dołącz do grupy interaktywnej dramaturgii! Specjalnie na Plenery Film Spring Open grupa opracowuje własną technologię interaktywnego wideo i wdraża ją w pionierskich produkcjach z pogranicza filmu i gier komputerowych.

Wierzymy, że kino podąża w stronę nowego formatu widowiska filmowego, szukając alternatywy dla tradycyjnej, linearnej historii. Na Plenerach chcemy przygotować uczestników do tej nowej formy komunikacji z widzem, który chce decydować, uczestniczyć w tworzeniu historii a tym samym mieć wpływ na dalszy rozwój dramaturgiczny wydarzeń.

Już od kilku edycji poszukujemy nowego formatu widowiska filmowego. W 2013 roku dzięki zaangażowaniu Grupy Flamberg oraz pracy filmowców udało się z rozmachem zrealizować na żywo nakręconą sesję gry LARP (live action role playing). Programiści, Grupa InventCore, zaprezentowali różne wątki „świata LARPów”. Widzowie głosowali na żywo za pomocą specjalnego prototypowego narzędzia do nielinearnego komponowania filmów (www.deligic.com). Widzowie za pomocą smartfonów, tabletów i laptopów łączyli się z routerem i na zasadzie większości wybierali, jak potoczy się dalsza akcja.

Efekty ich pracy można zobaczyć tutaj:

„Ziarno Prawdy” http://www.deligic.com/play/FAHGZ8I-_SO_uqrh

„Ostatni Wybór” http://www.deligic.com/play/TqKVX2EQ01ZM9zcg

Inne przykłady filmu interaktywnego: http://www.deligic.com/gallery/ oraz http://video.inventcore.net. Zainteresowani mogą wypróbować edytor filmów http://www.deligic.com/edit/ lub poeksperymentować z gotowymi przykładami, np. http://www.deligic.com/designer/?command=based&id=8

Podczas Plenerów Film Spring Open 2014 będziemy kontynuować współpracę z programistami, Grupą InventCore, którzy wspólnie z filmowcami planują realizować dwa interaktywne projekty:

1. „Sonata Marymoncka” – PREVIS dotyczący interaktywnego, krótkometrażowego filmu fabularnego opartego na powieści Sonata Marymoncka autorstwa Marka Hłaski. Atutem jest zaawansowana koncepcja ingerencji widzów w rozrywkę, dotąd niespotykana, niezwykle trudna do osiągnięcia, ale wielce satysfakcjonująca. Celem projektu jest przeniesienie prozy Hłaski w oryginalny, innowacyjny, wynoszący „film interaktywny” na nowy poziom sposób, wciąż jednak pozostając przy artystycznym, profesjonalnym wymiarze filmu. PREVIS ma na celu przetestowanie technologii oraz możliwości realizacyjnych przy tego typu produkcji.

2. „Palenie Zabija” – połączenie czarnej komedii z elementami thrilleru/horroru, gdzie wszystko, co wydaje się pewne, wywraca się do góry nogami. Koszmarnie niezręczne spotkanie skłóconych małżonków w ekskluzywnej restauracji niepostrzeżenie przeradza się w prawdziwy koszmar. Więcej na oficjalnie stronie paleniezabija.inventcore.net. Projekt łączy narrację obrazu filmowego i interaktywność gier komputerowych. Poprzez rozmaite interakcje podczas dialogów i scen akcji widzowie kreują wybory głównego bohatera. Następnie przekonujemy się, jak te decyzje wpływają na rozwój akcji i czy prowadzą do satysfakcjonującego zakończenia. W czasie plenerów zaprezentowana zostanie wstępna wersja filmu. Pełna wersja dostępna będzie w Internecie oraz w formie aplikacji na platformy Android i Windows 8.

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz rejestracji na Plenery Film Spring Open: http://www.filmspringopen.eu/festival-admin-festivalid-1006.html wybierając w formularzu grupę dedykowaną o nazwie „GRUPA INTERAKTYWNEJ DRAMATURGII”.

Zgłoszenia do 5 września 2014 r!

Kadr z filmu interaktywnego Niezapomniany Sen

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online