UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Hubert Patynowski

Czemu warto wziąć udział w konkursie Film Spring Open 2019? Pytamy laureatów poprzednich edycji

Czemu warto wziąć udział w konkursie na kampanię reklamową i wygrać stypendium plenerowe? Spytaliśmy o to laureatów poprzednich edycji, którym wygrana otworzyła drogę do kolejnych filmowych wyzwań. Wszystkie informacje na temat tegorocznego konkursu na kampanię PZU można znaleźć pod linkiem TUTAJ.

Agnieszka Wanicka

Fot. Agata Kaputa

O Plenerach marzyłam od paru lat, ale przyznaję, że ciężko było wyrwać się na 10 dni z codziennych obowiązków i konkurs był pretekstem, żeby to wreszcie zrobić. Na Film Spring Open panuje niepowtarzalna atmosfera, wytworzona przez młodych ludzi z całego świata i aktywnych zawodowo twórców, co daje nieprawdopodobne przekonanie, że wszystko jest w życiu możliwe. Przypomniałam to sobie dokładnie, kiedy niedawno prezentowałam swoją pierwszą etiudę „Bilet do kina” na festiwalu w Nowym Jorku, w samym centrum Broadwayu, przy 44 ulicy. Jeszcze jakiś czas temu nigdy bym w to nie uwierzyła. I drugi konkret. Tutaj kształtują się przyszłe zespoły filmowe, czego najlepszym przykładem jest współpraca przy filmie Agnieszki Chmury „Przejście graniczne”, zrealizowanym częściowo przez uczestników warsztatów. Energia FSO naprawdę działa, a udział w konkursie może być początkiem zawodowej drogi.

Kasia Czeżyk

Był to pierwszy konkurs filmowy, w jakim wzięłam udział, więc właśnie ta wygrana na zawsze pozostanie dla mnie symboliczna. W oparciu o to, co napisałam, wyczarowaliśmy reklamę nakręconą na świetnym sprzęcie. Po raz pierwszy zderzyłam swoją twórczość z większą grupą, co było dla mnie niemałym szokiem. Każdy twórca w grupie był inspirującą indywidualnością. Atmosfera na Film Spring Open i obecność światowej sławy filmowców zmuszają do tworzenia, więc każdy uczestnik wraca z „czymś”. Plenery otwierają oczy na działanie branży filmowej i pomagają odpowiedzieć sobie na pytanie, w którym miejscu w procesie powstawania filmu chcesz się znaleźć. Można tam poznać ludzi, do których później na luzie piszesz „ej, robię taki projekt…”. To społeczność, do której warto dołączyć.

Tomasz Chrapusta

Tomasz Chrapusta
Fot. archiwum artysty

Wygrana dała mi poczucie, że zmierzam w dobrym kierunku, podniosła morale i zaostrzyła apetyt na więcej. Na Film Spring Open możesz skonsultować projekt, wynająć sprzęt i poznać twórców, którzy bardzo chcą robić filmy. Ta mieszanka stwarza niespotykaną możliwość zrealizowania projektu na wysokim poziomie. Mi udało się z tego skorzystać, za co jestem bardzo wdzięczny. Konkursy dyscyplinują do pisania i kreatywnej pracy, a to jest bardzo potrzebne dla młodego twórcy. Gdy jeszcze się nie udało „wbić” w branżę, to każda inwestycja w rozwój jest bardzo cenna, a ten konkurs to umożliwia.

Hubert Patynowski, reżyser

Hubert Patynowski
Fot. archiwum artysty

Myślę, że warto wziąć udział w konkursie i przyjechać na Film Spring Open, bo to miejsce twórczego fermentu, takie „podwórko” dla młodych filmowców, gdzie poznaje się mnóstwo zajawkowiczów. Dzięki Plenerom mogłem kręcić na profesjonalnym sprzęcie i konsultować swoje pomysły ze świetnym reżyserem, Marcinem Ziębińskim. Nie ukończyłem żadnej szkoły filmowej, ale ukończyłem dwie edycje Film Spring Open i jaram się na myśl o kolejnej!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online