UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE

Ida Kat Balslev, Adriano Mantova, Jakub Jasiukiewicz, Leander Ott na planie Plenerów Film Spring Open. Fot. Marian Folga

Co powinieneś wiedzieć przed przyjazdem na Plenery FSO 2017

Twórz z nami audiowizualne jutro.

Tym się różnimy od festiwali i typowych warsztatów, że u nas program edukacyjny realizujemy poprzez studyjną pracę nad projektami. Nasi partnerzy dają do dyspozycji sprzęt (kamery światło komputery i programy do postprodukcji), aby uczestnicy, korzystając z konsultacji naszych wykładowców, mogli testować nowe techniki i doskonalić język opowiadania w dedykowanych grupach.

Nie jesteśmy producentami.

Nie wspomagamy projektów produkcyjnie (scenografia, organizacja itd.) Wyjątkiem jest charytatywny projekt „Szlachetna Paczka”).

Sprzęt – warunki otrzymania:

Nie obiecujemy, że każdy otrzyma sprzęt, bo jesteśmy uzależnieni od naszych Partnerów technologicznych. Natomiast, z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że co roku mamy wystarczającą ilość kamer.

Warunkiem wypożyczenia sprzętu będzie wypełnienie Formularza zawierającego dokładny opis Projektu, a także listę osób uczestniczących w pracach nad projektem. Członkami ekip produkcyjnych mogą być tylko uczestnicy Plenerów. Każdy wyjątek powinien być każdorazowo akceptowany poprzez Opiekuna grupy lub Producenta Plenerów – Martę Dalecką.

Decyzję o wypożyczenia sprzętu podejmuje na podstawie tego dokumentu Opiekun grupy lub (w wypadku projektów niezależnych) Sławomir Idziak wzgl. Producent Marta Dalecka. Prosimy o tym pamiętać. że w tym roku sprzęt, ale także użytkowanie montażowni, będzie udostępniane wyłącznie na podstawie tego dokumentu. Czas wypożyczenia i rodzaj sprzętu będzie uzgadniany także na podstawie tego dokumentu w porozumieniu opiekunów grup z kierownikami poszczególnych wypożyczalni.

Formularze i organizacja pracy w grupach dedykowanych

Każda grupa posiada swoją dedykowaną podstronę, która ułatwi komunikację i informację wyłącznie dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Podstrona grup ma wbudowany:

– kalendarz wydarzeń dla danej grupy łącznie z informacją gdzie i kiedy będą odbywały się spotkania,

– forum dyskusyjne dla uczestników danej grupy,

– formularz wynajmu sprzętu wraz z opisem projektu.

Zapisy do grup dedykowanych

Zapisy do grup dedykowanych (z wyłączeniem grupy scenariuszowej) odbędą się zaraz po wykładzie inauguracyjnym. Można także uczestniczyć w dwóch grupach. Namawiamy, aby swoje potencjalne projekty, które chcecie realizować, opisać wcześniej w Formularzu, aby nie marnować czasu na Plenerach, ale także aby dać Opiekunom grup więcej czasu na zapoznanie się z nimi.

Jak szukać osób i projektów do współpracy

Szukać projektów oraz osób do współpracy możecie też w stworzonym przez nas na Facebooku wydarzeniu Film Spring Open Workshop. Tam też będziemy umieszczać informacje organizacyjne do zakończenia Plenerów. https://www.facebook.com/events/430130254039425/permalink/466316423754141/

Tablice informacyjne, na których możecie wywieszać swoje ogłoszenia będą też umieszczone w hallu budynku głównego Plenerów. Poza tym zawsze i wszędzie na Plenerach! Pamiętajcie, networking jest kluczem do sukcesu!

Konkurs Allegro

Konkurs na stypendium Allegro został rozstrzygnięty ale przypominamy, że Allegro poszukuje ambitnych projektów, które w przyszłości mogłoby wspomagać produkcyjnie. Warto o tym pamiętać, realizując wasze filmy w trakcie Plenerów.

Creative Starter Allegro_legendy

Creative Starter Allegro_czego-szukasz

Natasza Urbańska na Plenerach

Natasza jest gotowa do przyjazdu i uczestniczenia w zdjęciach do teledysku opartego o utwór Punk People, jeżeli oceni projekt pozytywnie. Utwór znajdziesz w albumie: https://itunes.apple.com/pl/album/punk-people/id825649000?i=825649033&l=pl

Warto wcześniej przesyłać takie projekty na adres biuro@filmspringopen.eu

Muzyka do waszych filmów

Grupa młodych kompozytorów Music Film Scoring  jest zainteresowana w ramach Plenerów napisaniem muzyki do Waszych projektów.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me