UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Ida Kat Balslev, Adriano Mantova, Jakub Jasiukiewicz, Leander Ott na planie Plenerów Film Spring Open. Fot. Marian Folga

Co powinieneś wiedzieć przed przyjazdem na Plenery FSO 2017

Twórz z nami audiowizualne jutro.

Tym się różnimy od festiwali i typowych warsztatów, że u nas program edukacyjny realizujemy poprzez studyjną pracę nad projektami. Nasi partnerzy dają do dyspozycji sprzęt (kamery światło komputery i programy do postprodukcji), aby uczestnicy, korzystając z konsultacji naszych wykładowców, mogli testować nowe techniki i doskonalić język opowiadania w dedykowanych grupach.

Nie jesteśmy producentami.

Nie wspomagamy projektów produkcyjnie (scenografia, organizacja itd.) Wyjątkiem jest charytatywny projekt „Szlachetna Paczka”).

Sprzęt – warunki otrzymania:

Nie obiecujemy, że każdy otrzyma sprzęt, bo jesteśmy uzależnieni od naszych Partnerów technologicznych. Natomiast, z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że co roku mamy wystarczającą ilość kamer.

Warunkiem wypożyczenia sprzętu będzie wypełnienie Formularza zawierającego dokładny opis Projektu, a także listę osób uczestniczących w pracach nad projektem. Członkami ekip produkcyjnych mogą być tylko uczestnicy Plenerów. Każdy wyjątek powinien być każdorazowo akceptowany poprzez Opiekuna grupy lub Producenta Plenerów – Martę Dalecką.

Decyzję o wypożyczenia sprzętu podejmuje na podstawie tego dokumentu Opiekun grupy lub (w wypadku projektów niezależnych) Sławomir Idziak wzgl. Producent Marta Dalecka. Prosimy o tym pamiętać. że w tym roku sprzęt, ale także użytkowanie montażowni, będzie udostępniane wyłącznie na podstawie tego dokumentu. Czas wypożyczenia i rodzaj sprzętu będzie uzgadniany także na podstawie tego dokumentu w porozumieniu opiekunów grup z kierownikami poszczególnych wypożyczalni.

Formularze i organizacja pracy w grupach dedykowanych

Każda grupa posiada swoją dedykowaną podstronę, która ułatwi komunikację i informację wyłącznie dla zarejestrowanych i zalogowanych uczestników. Podstrona grup ma wbudowany:

– kalendarz wydarzeń dla danej grupy łącznie z informacją gdzie i kiedy będą odbywały się spotkania,

– forum dyskusyjne dla uczestników danej grupy,

– formularz wynajmu sprzętu wraz z opisem projektu.

Zapisy do grup dedykowanych

Zapisy do grup dedykowanych (z wyłączeniem grupy scenariuszowej) odbędą się zaraz po wykładzie inauguracyjnym. Można także uczestniczyć w dwóch grupach. Namawiamy, aby swoje potencjalne projekty, które chcecie realizować, opisać wcześniej w Formularzu, aby nie marnować czasu na Plenerach, ale także aby dać Opiekunom grup więcej czasu na zapoznanie się z nimi.

Jak szukać osób i projektów do współpracy

Szukać projektów oraz osób do współpracy możecie też w stworzonym przez nas na Facebooku wydarzeniu Film Spring Open Workshop. Tam też będziemy umieszczać informacje organizacyjne do zakończenia Plenerów. https://www.facebook.com/events/430130254039425/permalink/466316423754141/

Tablice informacyjne, na których możecie wywieszać swoje ogłoszenia będą też umieszczone w hallu budynku głównego Plenerów. Poza tym zawsze i wszędzie na Plenerach! Pamiętajcie, networking jest kluczem do sukcesu!

Konkurs Allegro

Konkurs na stypendium Allegro został rozstrzygnięty ale przypominamy, że Allegro poszukuje ambitnych projektów, które w przyszłości mogłoby wspomagać produkcyjnie. Warto o tym pamiętać, realizując wasze filmy w trakcie Plenerów.

Creative Starter Allegro_legendy

Creative Starter Allegro_czego-szukasz

Natasza Urbańska na Plenerach

Natasza jest gotowa do przyjazdu i uczestniczenia w zdjęciach do teledysku opartego o utwór Punk People, jeżeli oceni projekt pozytywnie. Utwór znajdziesz w albumie: https://itunes.apple.com/pl/album/punk-people/id825649000?i=825649033&l=pl

Warto wcześniej przesyłać takie projekty na adres biuro@filmspringopen.eu

Muzyka do waszych filmów

Grupa młodych kompozytorów Music Film Scoring  jest zainteresowana w ramach Plenerów napisaniem muzyki do Waszych projektów.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online