UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Reżyser Borys Lankosz na planie filmowym z Marcinem Koszałką operatorem

Borys Lankosz poprowadzi grupę scenariuszową na Plenerach Film Spring Open.

Jeden z najpopularniejszych polskich twórców filmowych będzie uczył scenopisarstwa na naszych Plenerach Film Spring Open.

Borys Lankosz, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, zadebiutował w 2001 roku wstrząsającym i wielokrotnie nagrodzonym na międzynarodowych festiwalach dokumentem Rozwój o pacjentach domu opieki społecznej. Nad scenariuszem do tego filmu pracował wraz z Marcinem Koszałką, wielokrotnym gościem Plenerów Sławomira Idziaka.

Prawdziwy sukces Lankosza przyszedł wraz z jego reżyserskim debiutem fabularnym w 2009 roku. Rewers został obsypany nagrodami, w tym Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni  i uznany za jeden z najlepszych filmów dekady, był też polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej.

Druga pełnometrażowa fabuła w filmografii Lankosza oraz kolejny sukces to thriller Ziarno prawdy, do którego scenariusz napisał wspólnie z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem bestsellerowej powieści, na podstawie której powstał film.

Reżyser Borys Lankosz na planie filmowym z Marcinem Koszałką operatorem
Borys Lankosz i Marcin Koszałka na planie filmowym. Zdjęcie: Adam Golec

Zajęcia w grupie scenariuszowej będą się opierały zarówno na intensywnych konsultacjach indywidualnych, jak i na wspólnej pracy uczestników. Każdego rana opiekun grupy będzie pracował z jedną osobą nad jej projektem, a popołudniami będą odbywały się zajęcia grupowe.

Nasze warsztaty to nie tylko szlifowanie teoretycznej i praktycznej wiedzy pod okiem najlepszych specjalistów, ale i ogromny zastrzyk energii do tworzenia i działania.
– To świetna okazja do spotkania dla młodych filmowców z całego świata. Wierzę, że dzieląc się z nimi swoim doświadczeniem, zdołam dodać im sił i zainspirować do dalszego rozwoju i walki o swoje przyszłe dzieła – mówi Borys Lankosz.

Plenery Filmowe Film Spring Open odbędą się w krakowskich Przegorzałach od 17 do 26 października tego roku. Do grupy zostanie przyjętych 8 osób na podstawie przesłanych prac. Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz 10-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 10 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 października.

Dla młodych twórców to wielka szansa, by móc popracować nad swoim scenariuszem z tak uznanym twórcą, szczególnie, że w tym roku nie ma ograniczeń odnośnie gatunku filmowego, którego ma dotyczyć treatment.

Reżyser Borys Lankosz - zdjęcie portretowe
Zdjęcie: Gildia Reżyserów Polskich
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online