UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE

Artur Reinhart poprowadzi Grupę Nikon Zbliżenie Filmowe

Wybitny operator Artur Reinhart poprowadzi Grupę Nikon Zbliżenie Filmowe. Partnerem technologicznym grupy jest Nikon, producent optyki oraz lustrzanek cyfrowych i kamer.

Podstawowy plan w filmie fabularnym spełnia rolę rentgena duszy postaci, z którą identyfikujemy się w filmie. Obcując intymnie prawie dwie godziny z bohaterem, musimy znaleźć sposoby, aby przekazać coś więcej niż tylko paszportową informację o twarzy postaci z naszego filmu – mówi prowadzący Artur Reinhart.

W specjalnie stworzonym przez firmę Nikon stanowisku Artur Reinhart razem z uczestnikami będzie praktycznie analizował rolę zbliżenia we współczesnym filmie. Poprosimy także innych wykładowców, aby podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w planowaniu i realizacji zbliżeń filmowych w ich projektach.

Fot. Filip Błażejowski

Artur Reinhart – absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi na wydziale operatorskim, operator, producent, montażysta, twórca projektu Polska Światłoczuła. Dwukrotny laureat Złotej Żaby na Camerimage oraz Orła, trzykrotny zdobywca nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych. Autor zdjęć do wielu polskich i zagranicznych filmów fabularnych, m.in. „Wrony”, „Nic”, „Jestem”, „Pora umierać”, „Jutro będzie lepiej”, „Wenecja”.

      

Partner grupy:

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me