UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

ARRI Grupa Filmu Kryminalnego ze Sławomirem Idziakiem i Martnem Demmerem!

Kino gatunkowe i nowinki techniczne dobrze do siebie pasują. Zapraszamy wielbicieli kryminałów i pasjonatów sprzętu filmowego do zapisów do Grupy Filmu Kryminalnego. Poprowadzą ją Sławomir Idziak i Martn Demmer.

Sławomir Idziak DOP na tle logo Fundacji Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski

Żadnego z prowadzących nie trzeba chyba Wam przedstawiać. Pierwszy był nominowany do Oscara za „Helikopter w ogniu” Ridleya Scotta, drugi uczył się sztuki operatorskiej m.in. na planie „Wyścigu” pod okiem Anthony’ego Dod Mantle’a.

Co będzie się działo?

„Po roku przerwy powracamy do Przegorzał, aby w praktyce przetestować nowoczesne rozwiązania językowe za pomocą sprzętu, jaki daje nam do dyspozycji nasz partner technologiczny ARRI. Chcemy wspólnie z uczestnikami Grupy nakręcić scenę, eksperymentując i testując nowoczesne rozwiązania dotyczące filmu gatunkowego. Potencjalnych chętnych namawiamy już teraz na spisywanie swoich pomysłów/scenariuszy, aby nie marnować czasu na zbyt długie dyskusje po rozpoczęciu Plenerów i jak najszybciej przystąpić do zdjęć. Naszym celem jest zrealizowanie jednej, może dwóch scen. Od pomysłu do końcowego montażu i ewentualnych efektów VFX.”

Sławomir Idziak DOP podczas wykładu na film Spring Open. Na drugim planie Aleksandra Leszczyńska
Photo: Filip Błażejowski

Prof. Sławomir Idziak – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi, renomowany operator filmowy, a także reżyser, scenarzysta i wykładowca, twórca Film Spring Open, Prezes Zarządu Fundacji Film Spring Open.

Jako operator filmowy zrobił ponad 70 filmów w 19 krajach – między innymi zdjęcia do filmów Krzysztofa Kieślowskiego („Podwójne życie Weroniki”, „Niebieski”), Andrzeja Wajdy („Dyrygent”), Krzysztofa Zanussiego („Rok Spokojnego Słońca”), Ridleya Scotta („Helikopter w ogniu”), Davida Yeatsa („Harry Potter i Zakon Feniksa”) czy Natalie Portman („Opowieści o miłości i mroku”).

Za swoją pracę, jako operator, a także, jako reżyser otrzymał wielokrotnie nagrody i wyróżnienia na festiwalach w Gdyni, Berlinie, Wenecji, Pradze, Auckland, a także nominacje do nagród BAFTA, Cezara i Oscara. Nagrody za osiągnięcia życiowe przyznano mu na festiwalach Plus Camerimage, Marburg, Miskolc.

Photo: Filip Błażejowski

Martn Demmer – reżyser filmowy i telewizyjny, autor zdjęć i pedagog mieszkający na co dzień w niemieckim Essen. Ambasador Fundacji Film Spring Open. Sztuki operatorskiej uczył się m.in. na planie „Wyścigu” pod okiem Anthony’ego Dod Mantle’a oraz filmu „Cherie” pod okiem Dariusa Khondjiego. W swojej pracy zawodowej stara się trzymać motta, jakie zaczerpnął z Goethego: „Początkiem i końcem każdej aktywności artystycznej jest reprodukcja świata zewnętrznego przefiltrowanego przez świat wewnętrzny!”.

Photo: Filip Błażejowski
Photo: Filip Błażejowski

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się na Plenery Film Spring Open.

Partnerami grupy są:

Logo Arri i JBD

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online