UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Artur Homan i Grupa Filmu Przyrodniczego!

Ogłaszamy nabór do kolejnej grupy podczas Plenerów Film Spring Open 2021. Tym razem to Grupa Filmu Przyrodniczego, którą poprowadzi Artur Homan. Filmowiec, leśnik, fotograf, współpracownik „National Geographic Polska”, człowiek zarażający optymizmem.

Artur Homan wygłosi wykład pod tytułem: „Filmowanie przyrody: ciężka praca czy zabawa w Indian?”

Tak zapowiada z kolei pracę w Grupie:

„Jeśli jeszcze:

–  nie taplaliście się w błocie w zimny październikowy poranek,  by sfilmować stado czapli białych;

–  w dzieciństwie nie mieliście okazji bawić się w Indian, budować szałasów i tropić zwierzyny;

–  nie macie czasu chodzić na siłownię i chcecie sobie błyskawicznie wyrobić kondycję nosząc na plecach 30 kilogramów  sprzętu filmowego, nocą, w lesie ścigani przez watahę wygłodniałych komarów;

zapraszam do mojej grupy 🙂

A tak zupełnie serio, wszystkich, którzy kochają przebywanie w przyrodzie i chcą nauczyć się podpatrywania i filmowania zwierząt, zapraszam na zajęcia z filmu przyrodniczego.

Sprawdzimy, jakie zwierzęta kryją się w jesiennym lesie i spróbujemy je sfilmować, popatrzymy w nocne niebo i sprawdzimy, czy księżyc i gwiazdy mogą być elementami filmu przyrodniczego, odwiedzimy mieszkańców zoo i zobaczymy, czy są szczęśliwi.

Jeśli dysponujecie własnymi materiałami filmowymi, proszę przywieźcie je na nasze zajęcia. Wspólnie zastanowimy się, jak je zmontować, by powstał film ciekawy dla widza i satysfakcjonujący dla twórcy.”

Artur Homan – filmowiec, leśnik, fotograf. Od dzieciństwa brodzi w bagnie, ukrywa w lesie, skrada po łące, podpatrując i rejestrując przy pomocy aparatu oraz kamery piękno przyrody.

Kiedyś chciał filmować lwy i żyrafy, jednak, gdy przekonał się jak fascynująca jest nasza przyroda, chęć przybliżenia jej innym całkowicie go pochłonęła. Ukończył Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Jako fotograf współpracował z „National Geographic Polska”. Uczestnik wyprawy „Trzy Sztuki w Antarktyce”.

Linki do filmów:
Kukułka ( w języku polskim)

Młode liski

Wiosenny Time laps

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się na Plenery Film Spring Open.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online