UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Allegro. Kadr z filmu „Czego szukasz” rodzina siedzi przy okrągłym stole w pokoju dziewczyna mierzy kapelusz przeglądając się w telefonie.

Allegro na Plenerach – Konkurs

„Łatwiej coś zrobić niż sprzedać. To prześladowało artystów od zawsze. W wypadku sztuk audiowizualnych poprzeczka jest ustawiona jeszcze wyżej, bo żeby coś zrobić potrzebne są fundusze na start. Nie wystarczy pióro i kartka papieru czy instrument muzyczny. Potrzebny jest producent, który zapłaci za „Sny Filmowców” – mówi Sławomir Idziak, twórca Plenerów.

Plan zdjęciowy FSO - mężczyzna puszcza bańki mydlane, fot. Jakub Gutkowski
Plan zdjęciowy FSO, fot. Jakub Gutkowski

Artyści od zawsze poszukiwali mecenasów sztuki, którzy wesprą ich talent i umożliwią twórczą pracę. Protektorzy sztuki często zamawiali dzieła w określonym stylu, zamykając wolność twórczą w złotej klatce. Allegro jest Mecenasem, który już od paru lat wspomaga branżę audiowizualną, nie narzucając formy (Legendy Polskie czy filmy z serii „Czego szukasz”). W tym roku mamy przyjemność ogłosić naszą współpracę na Plenerach.

Kadr z filmu "Legendy Polskie Allegro_Twardowsky" w przestrzeni kosmicznej widoczne są dwa statki kosmiczne. W tle droga mleczna.
Legendy Polskie Allegro_Twardowsky

Zorganizowaliśmy konkurs Allegro na Plenerach, w którym młodzi filmowcy mogą zawalczyć o stypendia pokrywające pełen udział naszych  dorocznych warsztatach filmowych. Uczestnicy konkursu stoją przed szansą znalezienia swojego mecenasa sztuki, wybierając jedną z dwóch ścieżek: interpretując hasło marki Allegro „Czego szukasz?” lub inspirując się światem Legend Polskich Allegro.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 30 września 2017 roku przesłać na adres organizatora: biuro@filmspringopen.eu scenariusz dowolnie wybranego formatu: filmu reklamowego, teledysku, krótkiego filmu fabularnego, filmu dokumentalnego, videoblogu, projektu interakcyjnego lub VR czy też projektu gry komputerowej. Przysyłając scenariusze na konkurs każdy z uczestników zachowuje należne mu prawa autorskie do przesłanego projektu.

kadr z filmu "Legendy polskie Allegro_Operacja Bazyliszek" widzimy od tyłu głównego bohatera legendy na wprost postać bazyliszka w zbliżeniu.
Legendy polskie Allegro_Operacja Bazyliszek

Pozostawiając uczestnikom dowolność formatu, Allegro jest zainteresowane przyszłościowymi i oryginalnymi projektami audiowizualnymi, których realizacja rozpocznie się na Plenerach. Fundacja Film Spring Open zapewnia sprzęt i konsultantów. Proponując współpracę,  Allegro ma nadzieję że zaproponowane i zrealizowane przez Was projekty (niezależnie od wyników konkursu) okażą się na tyle interesujące że już na zasadach komercyjnych rozważy produkcję niektórych z nich, a więc jest szansa, że właśnie Wasz projekt zdobędzie Producenta Mecenasa.

Allegro. Kadr z filmu „Czego szukasz” trzy osoby siedzą przy okrągłym stole w pokoju. Dziewczyna mierzy kapelusz przeglądając się w telefonie. jeden z mężczyzn czyta instrukcję maseczki krtórą wyjął z pudełka. Drugi chłopak ma na nodze gips.
Allegro. Kadr z filmu „Czego szukasz”

Autorzy pięciu wyróżnionych w konkursie prac otrzymają stypendium obejmujące pełne uczestnictwo w Plenerach (koszty wpisowego, hotel i wyżywienie) pod warunkiem, że będą je na Plenerach realizowali.

Poniżej znajdziecie „Creative Startery”, które pomogą Wam przygotować Wasze projekty.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Creative Starter Allegro_legendy

Creative Starter Allegro_czego-szukasz

Regulamin_konkursu

logo Fundacji Film Spring Open i Allegro

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online